Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha találunk egy idegen életfor...

Ha találunk egy idegen életformát, egy másik bolygón, akkor eltűnnek végre a vallások?

Figyelt kérdés
...vagy ugyan az lesz, mint amikor bebizonyosodott, hogy a nap van a középpontban, és megrántják a vállukat?
2011. ápr. 7. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Már a Vatikán is támogatja az idegen élet utáni kutatást ez nem zárja ki a felsőbb teremtés lehetőségét. Bár én inkább a sorozatos véletlenek egybeesésére szavazok.
2011. ápr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

A vallások nagyon-nagyon sokáig nem fognak eltűnni, mégpedig az emberi lustaság miatt.


Van két lehetőség: az egyik a tudományos szemléletmód: ez fárasztó, hiszen a tényeknek utána kell nézni. Itt nincs megbocsátás, hiszen nincs felsőbb erő: magaddal kell leszámolnod minden hibát, minden botlást. A tények közel sem egyértelműek, viszont mindenre van válasz: vagy legalábbis közel mindenre. Amire nincs, azt jelenleg is kutatják.


A másik lehetőség, a vallásos szemlélet: sok lelki terhet, gondolkodást levesz az ember válláról: a létezésünk azért van, mert Isten teremtett, nem tudjuk, miért és mi célból. És nem is tudhatjuk. A botlásainkat imádsággal, feloldozással, megbánással elfeledhetjük (amíg meg nem történik újra, de újra kaphatunk feloldozást) nagyon sok kutatás értelmét veszti, a tények legtöbbjének nem kell utánanézni, hiszen Isten így akarta, és ezt emberi elme nem foghatja fel.



Tehát, amíg lesz lusta ember, addig lesznek vallások is :)

2011. ápr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy tűnnek el! Sőt, örülni fognak az egyházak az új potenciális missziói területnek :D
2011. ápr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hu, ez eszembe se jutott...


Hogy fog kinézni egy reverendás hittérítő tőlünk 200 fényévre? :D

2011. ápr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
2011. ápr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Dehogy tűnnek el a vallások. Megmagyarázzák hogy lehetséges ez. Mást sem tudnak csak magyarázkodni, hogy ezt a passzust úgy értelmezve ezt is jelentheti, szóval belefér, le van írva azt jó napot.


ma 22:06

Pont ezt akartam én is :D

2011. ápr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tom Benko ***** válasza:
100%
Néhány kissé megroppan, páran még száz évig próbálják majd bizonygatni, hogy ilyen nincs is, de a javuk olyannyira megcsontosodott, hogy simán túlélik.
2011. ápr. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Én nem vagyok vallásos, de vallásos szempontból: szerintem nem zárja ki egymást a vallás és az idegenek. Max. kiderül, hogy nem csak egyetlen egy Isten van, hanem több, az "ufókat" más teremtette. Nyilván az intelligens földönkívüli civilizációknak is megvannak a saját teremtéstörténeteik, talán mire eljutunk oda, hogy idegenekkel találkozzunk, az egyház meg a hívők sem lesznek ennyire gyp-sek és elfogadják ezt.
2011. ápr. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem akarok negativ szinben feltűnni, de eddig konkrétan csak a katolikus ellenesség ment itt. Véleményem szerint.


Senkinek se jutottak még eszébe a törzsi vallások, a buddhizmus, konfucianizmus és hasonló vallások? Nem csak nem csak a zsidó-keresztény-iszlám vallás létezik.

2011. ápr. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%
Valóban, de a kereszténység a legerőszakosabb mind közül...
2011. ápr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!