Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért pont hajnali 3-ról...

Miért pont hajnali 3-ról 2-őre kell át állítani az órát? Miért nem lehet mondjuk reggel 9ről 8ra?

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert olyankor a leginkább inaktívak az emberek.
2011. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

persze??

én akkor még alszok, nem is ismerek olyat aki akkor kel.

2011. okt. 28. 14:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Az lenne a lényege, hogy ne zavarja a menetrendeket. Ha reggel 7-kor állítanánk, akkor szerinted nem lenne egy kis fennakadás?
2011. okt. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Golgolj arra, hogy a tömegközlekedést is érinti. Éjjel 2-3 óra körül szerencsére elég kevés vonatot, buszt érint a dolog.


Ha reggel 9-ről állítanák 8-ra, akkor akik aznap 8-tól dolgoznak, azok 1 órával többet dolgoznának? Vagy nem? Ha nem, akkor a boltok egy órával előbb zárnának, mert a boltosnak lejárt a 8 órás munkaideje?


Ezek csak példák. Egy csomó vonzata van így is, ha reggel lenne, akkor még több lenne.

2011. okt. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan azért hogy a menetrendeknél ne legyen káosz. És mivel hajnali 3 kor szinte semmi tömegközlekedés nincs, így az a legcélszerűbb.
2011. okt. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

"én akkor még alszok, nem is ismerek olyat aki akkor kel."


Igen, ez a lényege...

2011. okt. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
azér ez olyan szemétség, így is tök fáradt vagyok, és akkor még keljek fel hajnali 3kor?? jó megcsinálom nem arról van szó, átállítom az órákat a lakásban, de 9től kényelmesebb lenne, akkor már fent vagyok.
2011. okt. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem mondta, hogy éjszaka kell átállítani az órát. Ez csak hivatalosan van így, mert van ahol nem mindegy. De mi a frásznak kelsz fel hajnalban? Én felkelek reggel és ráérek akkor átállítani.

Atyaég, de okos emberek vannak...

2011. okt. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jaj, ügye nem? :D


Azért a primitívségnek is vannak határai, de úgy tűnik, mégsem XD

2011. okt. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!