Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A zsír távozhat vizeleten...

A zsír távozhat vizeleten keresztül? Milyen formában ürül ki a szervezetből?

Figyelt kérdés
Szkeptikus vagyok az ultrahangos zsírbontással... az egy dolog, hogy kinyírja a zsírsejteket, de a zsír mégis milyen úton távozhat a szervezetből? A szervezet nem hülye, csak úgy nem dobálja ki az energiaforrást, mint ahogy a cukrot sem engedi ki a vizeletbe. Másrészt, ha ilyen könnyen távozna a zsír, akkor nem lenne veszélyes a zsírban oldódó anyagok túladagolása... Szerintetek?
2011. okt. 30. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Az ultrahangos zsirbontás nem létezik, csak arra jó, hogy fizess semmiért. Ebböl következik, hogy sehogy sem tud távozni a zsir.
2011. okt. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Viszont nem tudná valaki tudományosabban, biológiai tényekkel alátámasztott választ adni? (arra lenne szükségem...)
2011. okt. 30. 16:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Valóban nem távozik olyan egyszerűen, amit a "kiválasztás időszakáról" írtak, az nekem sem világos. A szervezet egyszerűen elégeti, vagy remobilizálja és máshol hasznosítja.


Ami az UH, vagy rádiófrekvenciás vagy ki tudja, még milyen zsírbontásban van, az viszont nem teljesen hülyeség. Az UH-frekvencián rázni a sejteket ugyan nem a legtutibb módszer (elvégre azért a sejtmembrán is fel tud szakadni, ha jól csináljuk, nem véletlenül feltárásra használják), de képes a zsírcseppeket szétverni. A zsírraktározó sejtekben ugyanis egy icipici sejtmag és kevéske citoplazma és egy hatalmas, általában egy darabból álló zsírcsepp van (ez a fehér zsír). A felület-tömeg arány vagyis nem a legjobb, ha nagy mennyiségű energiafelszabadításra van szükség, akkor ez nem elég hatékony. Viszont egy ilyen rázatás során esetleg sikerülhet az egy cseppet időlegesen több darabba szétválasztani, nő a felület, nőhet a lebontási hatékonyság. Vagyis az alapelv nem rossz, csak ugyebár az nem jó szöveg, hogy zsírbontás és torna, mert az elhízott nők utálnak tornázni, és még fizessenek is mellette egy tök felesleges kezelést...

De kb. ilyen eredményeket érhez el egy jó masszírozás is (bár az inkább az izmok dolgoztatása révén), a hőkezelés (melegíted a zsírszövetet, akkor növelhető a lebontás, csak diétázni kell), vagy simán az ezeket egyesítő torna.


De a zsír is meg tud jelenni a székletben, vizeletben. Súlyos hasnyálmirigy-elégtelenség jele, ha jól tudom, illetve súlyos cukorbetegség esetén is előfordulhat. Szóval egy UH-s zsírbontás után nekem csak ne válassza ki a szervezet a triglicerideket.

2011. okt. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nekem sikerlt összesyen 12 cmt fogynom tőle. szóval nem akkora hülyeség csak drága
2011. okt. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!