Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Halley üstökös szabad...

A Halley üstökös szabad szemmel látható volt Romániából (1986-ban)?

Figyelt kérdés
Hogyha igen, ezt előrejelezték a lakosságnak? Nem találtam erről sehol infót, nem rég erről vitatkoztunk valakivel, kíváncsi lettem.
2011. okt. 31. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg látható volt, bár nem volt olyan látványos mint korábban (1910). Hogy előre jelezték-e vagy sem, azt nem tudom. Elég ritkán jár felénk ahhoz hogy különlegességként emlegessék, így valószínűleg írtak róla arrafelé is. Korabeli újságokban (könyvtár) talán utána tudsz járni.
2011. nov. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Ha valaki még tud segíteni, légyszi válaszoljon.
2011. nov. 1. 14:30
 3/4 anonim ***** válasza:

A Magyarországon megjelenő Csillagászati Évkönyv 1986-i számában, a január havi jelenségek közt a következő áll:


"Halley üstökös: e hó folyamán kerül az északi szélességeken kedvező megfigyelési helyzetbe. 5-én négy és fél, 25-én már csak 1 órával nyugszik a Nap után. Napnyugta után látható a nyugati égbolton, a Vízöntő csillagképben. Becsült látható fényessége 5-én 5m, 15-én 4,5m, 25-én 3,7m."

Az 'm' a magnitudó akar lenni, és felső indexben van.

2011. nov. 2. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. nov. 2. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!