Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vajon az Univerzum vegtelen?

Vajon az Univerzum vegtelen?

Figyelt kérdés
Ha belegondoltok, mindent ugy ismerunk hogy veges, de vajon az univerzum is az, vagy csak akkora h nem tudjuk h hol a vege? Sokszor olvasni, hogy tagul az univerzum, de hogy tud valami tagulni, ha vegtelen?
2011. nov. 2. 01:08
1 2 3
 2/30 anonim ***** válasza:
82%
A legújabb feltételezések szerint a világegyetem egy óriási 4 dimenziós testben foglal helyet, ide tömörül össze.
2011. nov. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
52%
Én azt nem értem hogy az Univerzun a semmiből alakult ki? A semmiből hogyan lesz valami? Vagy ez a semmi létezett? Ha igen, akkor hogyan alakult ki? Kinevethettek de én ezt sosem értettem. Miből keletkezett?
2011. nov. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
25%
Biblia-Ószövetség-Teremtés könyve
2011. nov. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
54%
Kérlek ne gyere a Bibliával, én nem hiszek benne se Istenben. Számomra ez nem elfogadható magyarázat, sőt ha azt nézzük, Istennel jön az ember ha valamire nem talál magyarázatot. Miért?
2011. nov. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
63%

A Bibliához: akkor a Biblia miből lett? Pár jókedvű ókori akiknek temérdek idejük és képzelőerejük volt, gondolták magukban milyen jó lesz írni egy könyvet és majd szivatni vele a leszármazottjainkat, akik ebben a kitalált mesében fognak hinni *trollface* ?


A kérdéshez: az Univerzum nem végtelen, csak egyszerűen mi akik nagyon aprócskák vagyunk nem látjuk, érezzük a végét. A végtelen relatív dolog. Egy aprócska atomnak 2 cm is végtelen, nekünk ergó így a világegyetem

2011. nov. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
58%
Hadd válaszoljak egy kérdéssel: a Föld felszíne végtelen? Szerintem az Univerzum is hasonló, csak minimum eggyel több dimenzióban.
2011. nov. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
72%

[link]


Ez az elmélet, ha igaz, eléggé sok választ ad az univerzum kialakulására, és arra is, hogy miből lett :)


(mindenféle képzeletbeli istenség nélkül)

2011. nov. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
51%
Hallottam a fekete lyukakról is. Nos én azt sem értem.
2011. nov. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
40%

A feketelyuk egy egyszerű égitest. Egy olyan nagy tömegű égitest, aminek a felszínére vonatkoztatott szökési sebessége nagyobb a fény sebességénél. Se több, se kevesebb.


Kérdező, azért azt légy oly szíves mondd már el nekem, hogy tulajdonképp mit is értesz az Univerzum szó alatt.

2011. nov. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!