Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vajon az Univerzum vegtelen?

Vajon az Univerzum vegtelen?

Figyelt kérdés
Ha belegondoltok, mindent ugy ismerunk hogy veges, de vajon az univerzum is az, vagy csak akkora h nem tudjuk h hol a vege? Sokszor olvasni, hogy tagul az univerzum, de hogy tud valami tagulni, ha vegtelen?
2011. nov. 2. 01:08
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
53%
Az Univerzum nem végtelen. Olyan nagy hogy vannak részek ahonnan a fény már nem ér el hozzánk.
2011. nov. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
47%
khm...az univerzum nemkeletkezhetett a semmiből...anyagból keletkezett mint minden más.Szerintem egyáltalán nem végtelen,csak van egy olyan pont ami számunkra olyan messzi,hogy már a "végtelenben" van
2011. nov. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

kunflex: Hat modasz valamit :)


AZ Univerzum szo a magyarositasa a Latin Universum nak, ami ami vilagegyetemet, vilagmindenseget jelent.

Vagyis azt ertem alatta, ami a jelentese...

2011. nov. 2. 21:19
 14/30 anonim válasza:
Az ősöknek volt egy mondása: "Csak egy igazság van, az Univerzum végtelen!" :D
2011. dec. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Timmer válasza:
55%

Én eléggé tudományos beállítódottságú vagyok, és észérvekkel és valós adatokkal meglehet szinte bármiről győzni. De ha valaki nekem a bibliával meg istennel jön, na az az egyetlen dolog, amiről soha az életbe nem fognak tudni meggyőzni! Isten nincs! Mert bármi, ami hihetetlennek tűnik, de tényleg létezik, az előbb-utóbb előkerül, vagy nagyon szilárdan bizonyítani tudják, hogy létezik. Lásd: évszázadokig azthitték, a füld korong alakú, bár rengetegen állították hogy gömb. hülyének nézték őket, pedig be tudták bizonyítani, és lám egyszer eljött a nap, amikor végre az egéssz világ megbizonyosodott róla, h a föld gömb! Namármost istennek a létezésére nincs, nem is lessz és soha nem is volt bizonyíték, de mégcsak feltételezés sem!(azon kívül h könnyedén kimondják h van!) Hogyha valami van, akkor azt meg lehet fogni, mérni, látni, vagy csak bizonyítani! Másik példa: Mindenki hallott már a sárkányokról. Felmerült a kérdés: honnan a fenéből találtak ki az emberek pont egy ilyen élőlényt? Évekig ráhúzták hogy nemlétezik, és most nemrég találtak a tudósok egy 10000 évvel ezelőtt kihalt hüllőnek a maradványait, ráadásul ott, ahol abban az időben emberek éltek. Ez a hüllő nevezetesen a komodói varánusz rokona volt, csak kb 3x akkora, és nem vetette meg az emberi eredetű táplálékot. Mitöbb, hatalmas vörös nyelve volt, amit erőszeretettel öltögetett, így megvan a tűzfújásra is a magyarázat!

Istenre mi is az ilyesféle bizonyíték?

2011. dec. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Utolso:

Ez mind szep es jo, ez a te egyeni velemenyed, amivel nekem nincs semmi bajom, de a kerdesemre nem valaszoltal :)

2011. dec. 31. 03:24
 17/30 anonim ***** válasza:
Egyelőre nincs egyértelműen bizonyított válasz a kérdésedre, de legjobb tudásunk szerint "véges és határtalan", mint egy gumilabda felülete. Az is tud tágulni, és a felületének nincsenek határai, de véges, megmérhető. Az Univerzum egy hasonló felület lehet, csak több mint két dimenziós.
2012. jan. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
NEM! nem végtelen
2012. febr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Cs. Jeromos ***** válasza:
64%

"A végtelen relatív dolog."


a végtelen nem relatív... annyit jelent, nincs vége.


ha van vége, akkor véges.

2012. febr. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Cs. Jeromos ***** válasza:
32%

"Én eléggé tudományos beállítódottságú vagyok, és észérvekkel és valós adatokkal meglehet szinte bármiről győzni. De ha valaki nekem a bibliával meg istennel jön, na az az egyetlen dolog, amiről soha az életbe nem fognak tudni meggyőzni! Isten nincs! Mert bármi, ami hihetetlennek tűnik, de tényleg létezik, az előbb-utóbb előkerül, vagy nagyon szilárdan bizonyítani tudják, hogy létezik. Lásd: évszázadokig azthitték, a füld korong alakú, bár rengetegen állították hogy gömb. hülyének nézték őket, pedig be tudták bizonyítani, és lám egyszer eljött a nap, amikor végre az egéssz világ megbizonyosodott róla, h a föld gömb"


először is... a teremtés logikailag igazolható.

másodszor... a föld a Bibliában határozottan gömbnek van meghatározva

harmadszor... a Bibliában le van írva, hogy a világ tanulmányozása által eljuthatsz Istenhez.

negyedszer... Istennek legalább három megnyilatkozása volt: a teremtés, a Biblia, Jézus

2012. febr. 17. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!