Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek van különbség az...

Szerintetek van különbség az örök élet és a halhatatlanság fogalma között? És ha igen, mi?

Figyelt kérdés

Kérlek ne csak igennel, vagy nemmel válaszoljatok!

Az ilyen válaszokat le fogom pontozni, mert nem megyek vele semmire.

Magyarázzátok meg, hogy miért gondoljátok úgy!


2010. febr. 12. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:

1. nincs, ezek egymás szinonímáiként is felfoghatók

2. Igen, van.

A halhatatlanság azt jelenti, hogy az illető entitás abban a testben/fizikai valóságban változatlan, amelyben létezik.

Az örök élet nem zárja ki, hogy egymás után más létformákba kerül az entitás.


szerintem

még nem tudtam dönteni az 1. és a 2. közt :)

2010. febr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem van különbség.


Az örök élet számomra annyit tesz, hogy az illetö nem betegszik meg vagy hal meg más természetes módon pl végelgyengülésben. Viszont ha belémártanak egy kést vagy lelövik akkor igen.


A halhatatlanság annyiban más, hogy meg sem lehet ölni az illetöt. Sebei beforrnak, levágott tagjai visszanönek.

2010. febr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Van különbség, ha a szavakból indulok ki és nem keverem bele a túlvilágot meg lélekvándorlást.

Teszem azt, hogy én "örök élet"et kaptam valahogyan valakitől, de attól még nincs a szóban utalás arra hogy nem is tudok meghalni, tehát legfeljebb nem öregszem, vagy hiába öregedem meg/ráncosodik el az arcom, nem halok természetes halált, mint amit ilyenkor szoktak.

A halhatatlanság szó viszont azt jelenti hogy nem tudok sehogyan sem meghalni, még ha fejbe vágnak egy kalapáccsal akkor sem, ez magával hordja az örök élet fogalmát is.

Remélem érthetően fogalmaztam.

2010. febr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"és nem keverem bele a túlvilágot meg lélekvándorlást."

Nem is kell. Nem erre gondoltam.

Én az evilági örök életre és halhatatlanságra gondoltam.

Tehát pl. az már nem számít örök életnek, ha közben meghalsz, csak feltámadsz.

2010. febr. 12. 17:16
 5/7 duhaj ervin válasza:
Számomra a halhatatlanság azt jelenti,hogy valaki valami olyat tett életében,amire az egész világ emlékezni fog a halála után is.Lásd tudósok,művészek,politikusok stb.
2010. febr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazad van.

De én nem erre gondoltam.

Tudom, ez nem egyértelmű a kérdésből.

Akkor most pontosítom: Fizikai halhatatlanságra gondolok.

2010. febr. 12. 19:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Az "örök élet" tényleg azt jelenti, hogy magától nem hal meg, de megölhető. Én inkább úgy mondanám, hogy "nem halandó".


A "halhatatlan" viszont tényleg azt jelenti, hogy természetfeletti erők védik - hiszen semmiféle módon nem lehet megölni!

2010. febr. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!