Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Etanol erélyes oxidációjakor...

Etanol erélyes oxidációjakor (ami még nem égés) elérhető hogy közvetlenül ecetsav keletkezzen?

Figyelt kérdés
tehát arra gondolok hogy az acetaldehid ne keletkezzen,mint köztes termék
2011. nov. 4. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
A wiki szerint az alkohol oxidativ fermentaacioja soran eletkezik ecet. Igy csinaljak az ecetet az alkoholbol. -> Acetobacter bakteriumok. De, hogy pontosan milyek koztitermekeken keresztul, azt nem tudom. Egy lepesben biztosan nem mukodik, de nem biztos, hogy az oldatban az acetaldehid megjelenik.
2011. nov. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vélhetőleg az acetaldehid mindig közti terméke lesz a etanol-ecetsav reakciónak. Megpróbálhatod valami erős oxidálószerrel (pl: KMnO4-al savas közegben) így az oxidáció relatíve gyors lesz, és a mellékreakciók minimalizálhatóak.
2011. nov. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,hasznos volt mindkettő:)

Közben megtaláltam rá a választ,úgyhogy megosztom veletek is,hátha érdekel titeket:

A primer alkoholok ugyanakkor a krómsav hatására nem aldehiddé oxidálódnak, hanem karbonsavvá alakulnak át.

2011. nov. 5. 12:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez hasonló reakció mint amit én írtam (a 2.válaszban). Krómsav helyett használhatsz K2CrO4-et(savas közeben-gyakorlatilag ugyan az mintha krómsavat használnál, csak könnyebb beszerezni). Közben én is kicsit utána néztem és CrO3-at használni a legcélszerűbb(H2SO4-mellett). Remélem tudtam segíteni.
2011. nov. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!