Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehet vmi probléma, a kissé...

Lehet vmi probléma, a kissé zárt, belső égés miatt?

Figyelt kérdés
Nah szóval.Összeraktam egy kis házi tákolmányt.Ez tulajdonképpen,egy Hell-es energiaital doboz kettévágva.Az egyik felét fogtam,a közepére grillhez használt feketeszén darabkákat raktam be,2-3 kis darabot.A maradék helyet teleraktam száraz tuja levéllel és egy hosszú madzagot beleraktam kanócnak,majd a másik felét bevágtam kicsit,és összepasszintottam a kettőt+kivezettem a doboz felső nyílásán a kanócot.Így kaptam egy zárt rendszert.A kérdésem az,hogy mi történne szerintetek ha meggyújtanám?Csak füstölne,vagy a zárt tér miatt lenne vmi extra?
2011. máj. 29. 14:08
 1/8 Sajtoskifli ***** válasza:
74%
Magas hőmérséklet miatt vagy megolvadna a doboz, vagy a nyomás miatt szétdurranna.
2011. máj. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen,nekem is a szétdurranással lenne bajom,azt nem szeretném.Ha az aljára,oldalára csinálok több lyukat,az megoldhatja ezt a problémát szerintetek?
2011. máj. 29. 14:13
 3/8 A kérdező kommentje:
Írjon mát vki vmit :D
2011. máj. 29. 19:16
 4/8 Sajtoskifli ***** válasza:
Nem tudom, hogy mire kéne. Azt mondanám, ha alaposan körbeszúrod, akkor valószínűleg nem fog robbanni, előbb elolvad, de nem kockáztatnék, illetve ha megcsinálod, lehetőleg ne legyen senki a közelében.
2011. máj. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ha nincs nyomás,akkor mit kockáztatnék?Nem olyan helyen csinálnám,ahol bármi is leéghet+nemlenne senki a közelben.Az nembaj ha elolvad,csak vajon nagyon füstöl a kissé száraz tujalevél?
2011. máj. 29. 21:22
 6/8 anonim ***** válasza:
És ebben ugyan mi robbanna ? A feketeszén vagy a száraz tujalevél ? :D
2011. máj. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Az általad összerakott kísérlet működésképtelen lesz mivel a kanóc meg fogja gyújtani a tuja levelet, de a rossz szellőtés miatt csak a füstig fog a reakció eljutni, és mivel az edényben a CO2 felhalmozódik önoltó lesz a folyamat.


Sok sikert!

2011. máj. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Való igaz,deazért kiprobálom.Nem is robbanásról van szó,azt nem is akartam,csak kis füstöt.
2011. máj. 30. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!