Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Képes lesz-e az ember az...

Képes lesz-e az ember az időutazásra? Szerintem, nem. Odalent kifejtem, véleményeket várok.

Figyelt kérdés

Az idő másképp telik az univerzum különböző pontjain, nagyobb tömegű testek közelében lassabban. A Földön lassabban telik az idő, mint a Jupiteren, mert a Jupiter jóval nagyobb tömegű, de például a Holdon gyorsabban, mint a Földön. Az idő műlására még hatással van a sebesség is, minnél gyorsabban haladunk annál lassabban telik az idő. Ha időutazást akarunk tenni nincs más dolgunk, mint nagyon nagy sebességgel haladni.

Építenünk kellene egy nagyon gyors űrhajót, melyre rengeteg üzemanyagot helyezünk, és antianyag hajtóművel kell majd rendelkeznie. Az űrhajó képes lesz elérni a fénysebesség 99,99%-át, melyhez évekig kell majd gyorsulnia. A fénysebességet nem érheti el, mert ha elérné a tömege végtelen nagyságúra nőne, ami lehetetlen. A sebesség növekedésével nem csak az idő lassul, hanem a tömeg is nő.

És ez itt a probléma. Tegyük fel, hogy az űrhajó a fénysebesség 99,99%-ával halad, hatalmas a tömege, hatalmas teljesítményű hajtőműre lenne szükség, hogy tovább gyorsuljon, de ez még megoldható. Ezen a szinten már úgy lelassul az idő, hogy mialatt a személyzet számára 1 hét telik el, a Földön akár 100 év is eltelhet, tehát ez egy hatékony időutazó módszernek tekinthető. Ezeket egyébként Stephen hawking filmjéből vettem, melyben az időutazást taglalja.

Stephen azonban egy problémával nem számolt: nem csak az űrhajó tömege nő sokszorosára, hanem a személyzeté is. Ezen a sebességen egy 80 kg-os ember tömege 5656 kg-os lesz. Ha az űrhajón van mesterséges gravitáció ilyen sebességen egy ember másodpercek alatt szétkenődik a padlón, de tegyük fel, hogy a kikapcsolják a mesterséges gravitációt. Így ugyan nem kenődünk szét, hanem lebegünk, de vajon milyen élettani hatásai lehetnek az emberi szervezetre, ha közel 6 tonnásra növekszik a tömege? Gondoljunk a szívre, mely a vért pumpálja, a vér tömege a többszörösére nő, a szív nem képes pumpálni azt. Izmunkat nem lennénk képesek mozgatni, bénán lebegnénk, nem tudnánk lélegezni, táplálékot magunkhoz venni. Az emberi szervezet nem lenne képes kibírni az időutazásnak ezt a módját. Esetleg, ha gép átalakításokat végeznénk az egész testünkön talán akkor kibírnánk. Mit gondoltok? :)


2011. nov. 7. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Épp ezért akarnak féreglyukon áthaladni, mint időutazás.
2011. nov. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Ez a probléma nem létezik. A tömeg csak az álló testekhez képest ekkora - magán az űrhajón semit nem vennél észre (max. akkor, ha becsapódik valahova). Minden ugyanolyan tömegű marad belülről, és az idő is ugyanúgy telik.

Az űrhajóról nézve a külső világ ideje lassul le és nő meg a tömege.

2011. nov. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Aham, így már minden világos. Tehát a tömeg sem állandó ugyanúgy, mint az idő múlása. Az űrhajón kívüli környezet számára a tömegem a sokszorosára nő, de az űrhajóhoz viszonytva ugyanakkora marad. Erre azért gondolhattam volna. Köszi a választ :)
2011. nov. 8. 21:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól tartok, hogy bár a tömeg mint súly nem fog számítani, de a fénysebességű sebességnek az ereje viszont igen, azt semmiképp nem bírná ki az élet, ellapulna, szétkenődne"


A másik amitől tartok ez a marsi emberes" úton fog kiderülni egyébként--hogy a sejtésem igaz, vagy nem igaz.


Az IDŐ megléte, annak sebességének lecsökkenése, illetve megszűnése a Föld sugárzásából kilépve. Ha a feltételezésem igaz, akkor a Marsra vezető úton, illetve marsi felszínen, vagy nem lesz idő vagy nagyon lassú lesz. Az viszont az asztronautákra életveszélyes.

2011. nov. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
bocs, mami, de olyan hülyeségeket írtál, h azt el se merem hinni. Mi az, h szétkenődne az élet? Meg, h a Marson nem lesz idő? Szívtál valamit, vagy mi? :D
2011. nov. 27. 19:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Az idő relatív... mindenütt máshogy telik. A tejútrendszer közepe táján vannak csillagok,amik a központi feketelyuk körül 18 millió km/h val száguldanak. Egyértelmű,hogy ha lenne körülöttük bolygó,azokon a gravitációs mező,és a hatalmas sebesség miatt máshogy telne az idő. a lényeg. a fizikának (a természetnek) van egy egyensúlya. mindennek van ellentéte. a pozitivnak a negativ,a vonzásnak a taszítás. ma már tudjuk,hogy nagy sebességű tárgyakon utazva előre haladunk az időben. tehát a jövőbe tudunk menni. mivel van ez az egyensúly törvény,logikus hogy valahogy hátrafelé is lehet menni. az egyensúly nélkül felborulna minden. Lehet az időben utazni,előre,és hátra is. Még ezzel szerintem egy 100 évet várnunk kell viszont. :)
2012. ápr. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dörmögő_Dömötör válasza:

1.) Az időutazás egy formája létezik. Mindannyian egyszerre haladunk a jövő felé. :)


2.) Olyan időutazás, hogy kedvünkre csavarogjunk a múltban, vagy éppen a jövőben, nem létezik.


3.) Nem építhető olyan hajtómű, amelyik számottevő tömeget képes lenne 0,9999*c-re gyorsítani.

2012. jún. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"a központi feketelyuk körül 18 millió km/h val száguldanak."

Ilyen kis sebességnél még alig változik az idő. A fénysebesség felénél valami 10% körül van a változás...


"Egyértelmű,hogy ha lenne körülöttük bolygó,azokon a gravitációs mező,és a hatalmas sebesség miatt máshogy telne az idő."

Az idő nem - a gravitáció tényleg nagyon durva dolgokat csinálna. A Jupiter holdjait is az melegíti. Ezeken a bolygókon gondolom vörösizzást produkál - ha nem tépi szét azonnal a bolygót.


"a fizikának (a természetnek) van egy egyensúlya. mindennek van ellentéte. a pozitivnak a negativ,a vonzásnak a taszítás."

Szerinted hol van taszítás az égi mechanikában?

NINCSEN ilyen ellentét! Ez csak az emberek fejében van.


"nagy sebességű tárgyakon utazva előre haladunk az időben. tehát a jövőbe tudunk menni. mivel van ez az egyensúly törvény,logikus hogy valahogy hátrafelé is lehet menni. az egyensúly nélkül felborulna minden"

Mivel NINCSEN ilyen egyensúly, ezért ez egy nagy butaság.

Amúgy nem is ismerünk semmi ilyet, ami hátrafelé vinne, és ha lenne, ez egy csomó paradoxont is okozna.

2012. jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tislerics Máté ***** válasza:

"Szerinted hol van taszítás az égi mechanikában?

NINCSEN ilyen ellentét! Ez csak az emberek fejében van."


De van ilyen ellentét!


A galaxisok galaxishalmazokba tömörülnek, a galaxishalmazok pedig galaxisok szuper-halmazaiba. Azonban a Galaxisok szuper-halmazai már fonalakba rendeződnek, ezt minden bizonnyal, számunkra láthatatlan Taszító erők (sötét energiák) váltják ki.

2015. jún. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!