Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv! A Schrödinger-egyenletek...

Üdv! A Schrödinger-egyenletek elmagyarázását szeretném kérni!?

Figyelt kérdés
azt hogy hogyan kell velük számolni ki lehet hagyni nyugottan ott még nem tartok:) csak az elméleti része és annak megértése érdekelne

2011. nov. 9. 17:58
 1/5 bongolo ***** válasza:

Hát, ehhez készülj neki rendesen :)

Kezdd mondjuk errefelé:

[link]

de még inkább az angol szócikknél.

Valószínű, hogy ezt érdemes elolvasnod legelőször:

[link]

Ez sajnos nincs meg magyarul.

2011. nov. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az alapok elsajátításához én először ezt a linket ajánlanám, ha nagyon fiatal vagy:

[link]

és csak ez után, az első hozzászóló kommentjében szereplő linkeket.


Ha viszont egyetemista vagy, akkor profodtól kérj feladatokat. Ugyanis a zseniális Marx Györgynek igaza volt, amikor egyik előadását így kezdte:


"Itt láthatják a táblán a nevezetes Schrödinger-féle hullámegyenletet. Ezt az egyenletet önök persze nem értik.

Én sem értem.

Schrödinger úr sem értette, de ez ne zavarja önöket. Én ezt majd minden óra elején felírom a táblára, és elmagyarázom, mire lehet használni.

Önök pedig majd lassan hozzászoknak."

2011. nov. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt a szöveget én is hallottam. végre valaki újra felidézte.

Engem az is érdekelne, mi ihlet valakit a Schrödinger egyenletek megértésére.

2011. nov. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:D nem tudom mi inspirál más 10 es hétvégén detoxon köt ki én meg inkább gondolkodom(?:D) Na szerinted melyik a jobb?
2011. nov. 10. 16:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Kétség nem férhet hozzá, inkább Schrődingerezzél!!!
2011. nov. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!