Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire hasonlít az ember...

Mennyire hasonlít az ember szervezete a kutyáéhoz? Mennyit következtethetek rájuk?

Figyelt kérdés

Humán orvosis anyagom van (élettan, embriológia, immunbiológia, sejtbiológia, fejlődéstan, stb.), csakhogy szükségem lenne állatorvosi anyagokra, amiket nem tudok beszerezni, lévén nem vagyok hallgató.


Humán IMMUNBIOLÓGIA például ugyanannyira érvényes kutyákra is? Mennyire hasonló az immunrendszerük hozzánk részleteiben?


Az egyetem jegyzet- és tankönyvboltja nagyon hiányos, online boltokban sem találtam szinte semmit. :(


2011. nov. 15. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ehhez szakkönyv kéne, méghozzá állatorvosi. Nekem biológusként nincs ezt a témát nagy részletességgel tárgyaló anyagom, olyan van, ami a főbb különbségekre kitér, de az neked nem lenne elég. Természetesen nagyvonalakban hasonlóak, de igen sok pontok jellegezetes különbségek figyelhetőek meg (ezzel nem mondtam újat) - az állatorvosi immunológia tantárgy nincs esetleg fent a neten? E-learning anyag, tanterv, valami netes jegyzet...? A tanárok általában felpakolják az ilyesmit, kivétel ha kis gyakorlat, de nem hiszem, hogy olyan pici lenne, ez fontos téma. Ha egy állatorvosi immunológia jegyzet nagyon drága, keress fel egy állatorvosis hallgatót, mást nem tudok javasolni, ő talán könyvtárból kiveheti.
2011. nov. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem találtam neten sajnos, de még a jegyzetboltban sem (megvenném én, ha megtalálnám, ér nekem annyit, hogy ne álljak bután munkakezdéskor).

Jelszavasan valószínűleg ez is megvan valahol, de jelszót sem tudok szerezni... Legalábbis összehasonlító biokémia így van fent.


Az a vicces, hogy itt kell kérdezősködnöm, mert az iskolám még felvilágosítást sem képes adni, nemhogy magát a könyvet / jegyzetet (állatorvosi asszisztensnek tanulok).


Köszönöm a válaszod egyébként! :)

2011. nov. 16. 00:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor nézz fel az ELTE Immunológiai Tanszék honlapjára, és keresd Kacskovics Imrét, ő állatorvosin tanult, most immunológus. Ő biztosan tud segíteni, ha szépen kéred. Az oktatott tárgyak közül sokban (még az alap immunológia kurzuson is) előjön az immunrendszer evolúciója, de csak alapokban. A honlapon mutatott két könyv megvan nálam, de egyik sem tárgyalja túl részletesen a témát, csak nagyobb filogenetikai csoportokra nézve. A rágcsálók és nyúlfélék illetve az ember immunrendszere közti különbségek jóval részletesebben tárgyaltak (ha ezt kérdeznéd, készséggel ajánlanám megvételre a könyvet), mivel azok a legnépszerűbb kísérleti rendszerek, de a témával is nagyon sokan foglalkoznak a Tanszékről.


Én sem találtam jó összefoglaló kutya immunbiológiával foglakozó könyvet, mindössze kisebb kísérleti cikkek vannak, alig valami.

2011. nov. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, érdeklődni is fogok :) Állatorvostól azt a választ kaptam, hogy jó a humán (olyan szinten, mint az immunglobulinok, stb.). Jegyzetboltban állítólag mégis van (weblapon nincs), ma is ott mentem el mellette az egyetemen, sajnos bezárt, mire végeztünk, legközelebb meg nem tudni, mikor járok Pesten. Még egyszer köszönöm a segítséget! :)
2011. nov. 22. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!