Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tudok értelmes, tudományos...

Hol tudok értelmes, tudományosan komolyan vehető álláspontot olvasni az ún. "parapszichológiával" kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem zárkózom el az elől, hogy létezhetnek ilyen jelenségek, de eddig amilyen anyagot találtam, az mind szélsőséges volt, valamelyik irányban... Ami pedig ezt tagadja magáról és megpróbálja magát tudományosnak bemutatni, az is csak ír mindenféle elméletekről, de gyakorlatilag semmilyen kutatási eredményt, vagyis bizonyítást nem tudnak felmutatni...Persze lehet, hogy csak én nem találtam meg a ténylegesen logikusan gondolkozó oldalt...
2011. nov. 18. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Vassy Zoltán írt erről egy letölthető könyvet Materialista parapszichológia címen. Valamint a kvantumfizika megszületése óta sokakban felvetődött a tudat szerepe a kvantumelméletben. Ajánlom Amit Goswami írásait, és ami még érdekes lehet a holografikus univerzum elmélet. Az utóbbiról itt van néhány előadás és beszélgetés: http://www.youtube.com/watch?v=ZAg1ZruaHWI

[link]


Bár ezek nem konkrétan a parajelenségeket magyarázzák, de felölelik ezt a témát is.

2011. nov. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
Érdemes először talán a különféle szkeptikus társaságok környékén keresgélni. Egyébként én sem zárom ki, hogy lehetségesek, csak éppen még senkinek nem sikerült egyetlen jelenséget sem bizonyítani, úgyhogy egyelőre nemlétezőnek tekintem, és annak tekinti a tudományos világ is.
2011. nov. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az értelmes, tudományos álláspont az, hogy "parajelenségek" nem léteznek.


Ha nem hiszed és pontról pontra bizonyítva akarod látni ezt, akkor olvass szkeptikus honlapokat és folyóiratokat, járkálj szkeptikus konferenciára stb. Mondjuk szerintem ennél gyorsabb, ha elhiszed, hogy nincsenek parajelenségek, paratudományok és más para- dolgok.

2012. febr. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2012. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!