Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Na ez fura lesz, de engem...

Ájron kérdése:

Na ez fura lesz, de engem érdekelne. Kérdés lent. Vélemény?

Figyelt kérdés
Na szóval. tegyük fel, hogy egy férfi heréit eltávolítjuk, és a helyükbe egy másik férfi heréit ültetjük. Ez esetben, kinek a genetikai anyagát tartalmaznák a spermák? Akié a herék voltak, vagy az új gazda test génjeit?

2011. nov. 21. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a donor génjeit.
2011. nov. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Tény: A herékben lévő sejtek osztódása termeli a spermiumokat. Ergo ha megy a here, megy a genetikai alapanyag is. De ez nagyon nagyon gondolatkísérlet.


egy orvostanhallgató

2011. nov. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakmabeli, de egy.. "hereátültetéskor" az idegen herét nem akarná erősen kilökni a szervezet?


Nem olvastam még ilyenről, de a kilökődés könnyen lehet, hogy probléma lenne.

2011. nov. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is az előzőnek van igaza kilökné a szervezet.

(Nem vagyok szakmabeli)

2011. nov. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát nyilván olyan donor kell, aki mint a szívműtétek esetében is nem különbözik akkora mértékben.
2011. nov. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zeronibble ***** válasza:
100%
Eszerint a "tökegyforma" szó a jövőből ered :D
2011. nov. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mondtam h erősen gondolatkísérlet. Amúgy ha szeded az immunblokkolót nem löki ki. Van szív, vese, máj, tüdő átültetés. De lehet átültetni kezet, lábat, herét, kisujjat, bármit. Csak immunblokkolót kell szedni, ami eléggé nem szuper, úgyh csak akkor végeznek transzplantációt, ha létfontosságú a szerv.


egy orvostanhallgató

2011. dec. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!