Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a magyarázat arra, hogy a...

Mi a magyarázat arra, hogy a Hold Föld felőli felszíne is kráterekkel borított, miközben ez mindig is a Föld felé nézett?

Figyelt kérdés
Érdekesnek találom, hogy ugyanúgy kráterek borítják a Hold teljes felszínét, miközben az egyik mindig felénk néz, tehát az lenne a logikus, hogy a túlsó oldalán lenne sok-sok kráter, míg a felénk nézi oldalán szinte semmi.
2011. nov. 24. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Ha valami az űrben repül, akkor a Hold felé közeledve nem feltétlenül egyenes úton halad hanem szépen ívelt pályán fog közeledni a Hold felé. Aztán, ha valami a Föld felől érkezik a Holdra az is majdnem merőlegesen csapódhat be. Harmadrészt ha nem merőlegesen csapódik be akkor is közel kör alakú lesz a kráter (igaz ez erősen sebességfüggő)...


És úgy tudom, hogy nem a kezdetektől kötött a Hold tengelykörüli forgása.


Igazából tehát semmi nem indokolja, hogy az innenső felén lényegesen kevesebb kráter legyen.


maci

2011. nov. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Kerestem volna neten is erre magyarázatot, de nem igen találtam.

2011. nov. 24. 10:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk mi annyira közel a Holdhoz, hogy kitakarjuk a meteoroktól. A Föld-Hold rendszer úgy néz ki, mintha két teniszlabdát tennél le kb. 3 méterre egymástól. (Nagyon leegyszerűsítve és csak kb.) Szóval a Hold felénk néző fele nincs akkora nagy takarásban.
2011. nov. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ataaa ***** válasza:

Én még annyit hozzátennék, hogy a Hold kráterei nem ma keletkeztek, csak légkör hiányában jobban megmaradnak.


A Földet is hasonló mennyiségű becsapódás érhette, csak azoknak egy részük el sem éri a felszínt a légkör miatt, másrészt meg az errózió eltünteti a nyomaikat.

2011. nov. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!