Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ecet és étolaj reakcióba lép?

Ecet és étolaj reakcióba lép?

Figyelt kérdés
20%-os étkezési ecetsav + Finomított napraforgó étolaj
2011. nov. 24. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Nem léphet reakcióba mert mindkettő sav.
2011. nov. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló: normális vagy? Az olaj mióta sav? Amúgy azért nem lép reakcióba, mivel az olaj apoláris, az ecetsav molekulája meg erősen polarizált, és tudjuk, hogy hasonló a hasonlóban oldódik.
2011. nov. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi,kicsit bővebben kifejtenéd lécci! vagy egy linket hogy miért nem
2011. nov. 25. 16:16
 4/7 anonim ***** válasza:

apoláros polárossal nem reagál?

Cl2 + H2O = HOCl + HCl

CO2 + H2O = H2CO3

CH4 + Cl2 = CH3Cl + HCl

csak pár példa

2011. nov. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Innen sok mindent megtudhatsz róluk, főként azt is hogy a zsírok,olajok alkoholok és savak(zsírsavak)észterei.

2011. nov. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

igen de az olaj nem csak egy komponensű.Arra gondolok, hogy ha vannak benne vízoldékony vitaminok vagy olyan komponensek amelyek a reakcióba lépnének az ecettel.


Egyébként kipróbáltam összekeverni, és az eredmény,hogy az olaj meg az ecet különvált, de az ecetes részben fehér csapadékot is láttam. Ma épp néztem, már nem volt már fehér és opálos, szóval nem csapadék volt:) ,bár nem volt kristálytiszta,ezért nem tudom.


Csak,hogy elméleti úton az ecet reakcióba léphet-e az olaj valamely komponensével?!

2011. nov. 28. 19:49
 7/7 anonim válasza:
Akkor próbálkozz csak. És írd le hogy mit tapasztalsz. :)
2011. nov. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!