Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell másodfokú egyenlet...

Hogyan kell másodfokú egyenletet kiszámolni sharp tudományos számológépen?

Figyelt kérdés
A típusa: EL-W531H
2011. nov. 26. 20:48
1 2
 1/11 anonim válasza:
15%
Tanuld meg a megoldóképletet (baromira nem bonyolult!) és úgy számold ki az egyenletet számológép nélkül...
2011. nov. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Ha programozható a gép, programozd bele.

Ha nem, akkor megoldóképlet, egyesével számolgatva.

2011. nov. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
32%

_________

X1,2=-b \/b"2-4*a*c

______________

2*a

Nem nehéz csak meg kellene tanulni nem a számológépre hagyatkozni mindig.Viszont én már várom azt a napot mikor használnom kell a való életben.

2011. nov. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Bizony az ember sokszor belebotlik egy másodfokú egyenletbe , ha egy kicsit xtrmebb szakmát választ:D
2011. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Informatikában, 3D programozásban eléggé gyakori nekem a másodfokú egyenlet.


Úgyhogy igen, van felhsaználási területe, eléggé sok. A középiskola általános alapozást ad, az a lényege. Hülyén nézne ki, ha általánosban megtanulnánk írni-olvasni-számolni, aztán húznánk egyetemre. Biológiára meg kémiára sincs minden nap szükség, de azért van alkalom, amikor jól jön :)

2011. nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

ax^2+bx+c=0


x1;x2=( -b +- sqrt(b^2-4ac))/(2a)

2011. nov. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
a való életben nemhogy 2odfokú, hanem 1000edfokú egyenletbe is belepotlik az ember vagy n-edfokúba is. és mivel megoldóképlet csak 6odfokúkig van (igen, valaki azt mondja hogy csak 4ig, az utolsó 2 valójában nem megoldóképlet, hanem még integrálokkal megoldható). Innentől felfele a megoldásuk nem triviális.
2011. nov. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Egy-két válaszolónak:

Ez olyan buta hozzáállás, hogyha valamit nem tudsz értékesíteni, pénzesíteni az iskolán kívüli életben, akkor az értéktelen..


Mi értelme van elolvasni egy jó könyvet? Meghallgatni egy zenedarabot? Megnézni egy jó filmet? Megsimogatni egy macskát? Átölelni egy szerettedet?


A matematika élezi az elméd és alapot biztosít más tudás elsajátításához, segít a logikus gondolkodás fejlesztésében és a dolgok közötti összefüggések eredményesebb meglátásában.


Az ilyen "alantas tudományok"-nak, mint a matematika, vagy a biológia, kémia, fizika igenis van "való életbeli" felhasználása:

Felemeli a szellemedet.

Megmondja honnan jösz, mi vagy, hol vagy, mi zajlik körülötted, szépséges és lenyűgöző és így tovább.


Ez pld itt egy jó példa a fenti érvelésemre:

http://www.youtube.com/watch?v=QWQWQZPrsPU


A kérdezőnek meg:

Sok helyen jó okkal nem engedik használni a számológépet matematika órán:

Az egész lényege az legyen, hogy megértsd és elsajátítsd a folyamatot, amivel sikerül megérteni a problémád.

2011. nov. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Basszus, azért mert kiírok egy ilyen kérdést, ne essetek már nekem, hogy tanuljam meg a megoldóképletet!!! Tudom a megoldóképletet, és sajnos vagy nem, nem nagyon értek a számológépemhez... És tudom, hogy valahogy ki lehet vele számolni, csak nem tudom hogyan! Gondoltam, hátha valaki ért hozzá... azé kössz
2011. nov. 28. 17:13
 10/11 anonim válasza:
100%

Ne torodj az ilyen valaszokkal...

En is hasznosnk velem. Sokkal egyszerubb mint visszahelyettesiteni a kepletbe ellenorzeskor.


Mode -> Eqn (2) -> Quad (2)

2012. máj. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!