Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A világegyetem nem egy perpetu...

A világegyetem nem egy perpetuum mobile?

Figyelt kérdés
Elvileg a világegyetem zárt rendszer, és talán a benne levő energia ered valahonnan, hiszen miért pont annyi energiája van, amennyi?

2011. nov. 30. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Az lehet,de nem gép az biztos.A perpetuum mobile, örök mozgó masina(energia bevitel nélkül)és ember alkotta.
2011. nov. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Miért, hát nem feltétele az ember általi alkotás, hogy gépnek tekintsünk valamit. De most nem is ez a lényeg.
2011. nov. 30. 18:04
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha zárt rendszernek tekintjük a világot, akkor az energia megmarad ugyan, de a termodinamika második főtétele miatt minden energia előbb-utóbb hővé alakul, és a hőkülönbségek előbb-utóbb kiegyenlítődnek. Ez a világ hőhalála, ami számos irodalmi alkotásban is megjelenik. Tehát a világ nem örökmozgó.
2011. nov. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Az elsőfajú örökmozgó olyan gép, ami több munkát végez, mint amennyi energiát fölvesz a környezetétől.

2. A másodfajú örökmozgó olyan gép, ami a környezetéből felvett hőenergiát veszteségek nélkül munkavégzésre tudja fordítani.

A világegyetemre egyik sem igaz.

2011. nov. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

De honnan tudod?

Mi hozta létre az energiát?

És ha belegondolsz, az ősrobbanás-nagy reccs periódus akár végtelenszer is váltakozhat, elvégre ez is egy örökmozgó.

Valóban eljöhet az az idő, amikortól már semmi de semmi nem történik?

2011. dec. 1. 23:26
 6/14 anonim ***** válasza:
Honnét tudom hogy a világegyetem nem gép ami munkát végez? Nekem ez elég egyértelmű.
2011. dec. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Dehát lehet, hogy energiát termel, hiszen a saját energiája is származik valahonnan. Ezért nevezném annak.
2011. dec. 2. 11:34
 8/14 anonim ***** válasza:

A Paksi atomerőmű is termel energiát, mégsem az.

Én pedig szívesen nevezném ribancnak a szomszéd lányt, attól még nem biztos hogy az.

2011. dec. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Istenem...


Az atomerőmű kinyeri valamiből az energiát, tehát nem csinál többet, mint ami van.


Akkor másképp teszem fel a kérdést. Miért annyi energiája van a világegyetemnek, mint amennyi?

2011. dec. 2. 16:37
 10/14 A kérdező kommentje:
Honnan nyerte?
2011. dec. 2. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!