Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet ez? Rügyeznek a...

Hogy lehet ez? Rügyeznek a fák decemberben!

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm kertjében rügyeznek a fák, és hét ágra süt a nap.Esett az eső pedig előtte hó esett és december van, esni pedig tavasszal szokott.Tegnap reggel csiripeltek a madarak mikor felkeltem.Ma megnéztem az udvaron a fákat és tényleg kis hajtások vannak rajta.Tényleg így össze tudnak zavarodni az évszakok?Ha most kihajtanak a rügyek, akkor később, amikor beköszönt a hideg lefognak fagyni.Mi lesz ha így halad tovább..?
2011. dec. 6. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:

vót mán ilyen! Ha ősszel jó idő van, akkor elkezdenek rügyezni a fák, aztán majd jön a hideg és lefagynak szépen. Meg még csak 6 napja van tél, ősszel meg esnie kéne az esőnek, inkább az volt a fura, hogy mostanáig nem esett nagyon. De télen is bármikor eshet az eső, régen is így volt ez. Az időjárás nem úgy működik, hogy megnézi a naptárat, és ha tél van akkor hó esik, ha tavasz, akkor eső, ha nyár akkor meg csak kis zivatar jön, szivárványokkal.


Jó, annyit én is elfogadok, hogy úgy tűnik, mintha mostanában elcsúsznának az évszakok, később kezdődik a tél, később kezdődik a tavasz, és később kezdődik a nyár.

2011. dec. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sőt, januári hirtelen felmelegedésről még vers is született. Egy dunántúli mandulafáról, Janus Pannonius tollából. Ott januárban volt hirtelen jó idő, és a mandulafa nemhogy kirügyezett, kivirágzott.


Bár igaz, tényleg olyan, mintha "elcsúsznának" az évszakok. Nyár eleje tavasz, ősz eleje nyár, lassan jön a tél eleje, ami még ősz lesz.

2011. dec. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Budapesten, a Hűvösvölgyi úti fasorban az öreg vadgesztenyefák minden év október végére másodszor is kivirágoznak, hol jobban, hol kevésbé. Ez a rendkívül koszos benzingőzös levegő hatására bekövetkező "kényszervirágzás". A fák gyorsan élnek, sokkal hamarabb elöregszenek.
2011. dec. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az évszakok elcsúszása, és a hirtelen hőmérséklet váltások, illetve a csapadék kiszámíthatatlansága, már sajnos a klímaváltozás következménye. Mi lesz így velünk, inkább ne akard tudni:-(
2011. dec. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kromosome ***** válasza:
Az évszakhoz képest jóval enyhébb időjárás miatt a növényekben bizonyos, belül lejátszódó folyamatok végeredményeként megnő az auxin koncentrációja, ami kiváltja a rügyek felfelé történő növekedését. Az állításod helytálló; sajnos a fagyok beköszöntével a rügyek el fognak fagyni, de nem kell aggódni, mert tavasszal ugyanúgy ki fognak hajtani, mint most! :) A nagyobb probléma akkor van, amikor a virágok fagynak el pl. tavasszal, ha hosszabb-rövidebb időre fagyos időszak köszönt be, mert azok nem nőnek ki újra, csak következő évben.
2011. dec. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!