Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizikus barátomnak (20/F)...

Fizikus barátomnak (20/F) szeretnék 1 könyvet venni, ami valamilyen érdekesebb/extrább fizikával kapcsolatos dologról szól, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nagyon szereti a fizikát és ért is hozzá, de nem szeretném, hogy túl egyszerű/nehéz nyelvezetű legyen vagy, hogy ne értse, vagy már tökéletesen tudjon róla mindent...szóval, valami ötlet? Nagyon sokat segítene...


köszönöm előre is!


2011. dec. 10. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Fizikán belül milyen téma?

mert a Stephen Hawking és Roger Penrose: A tér és az idő természete szerintem rohadt jó

vagy Michio Kaku: Hipertér

annak aki szereti

2011. dec. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

minden érdekli a fizikán belül...

és igazából én Stephen Hawkin-tól Az idő rövid történetét néztem, mert nyáron mondta, hogy mennyire érdekli őt az idő és el is olvasott valami tanulmányt róla, te azt olvastad?

de akkor megnézem azt is amit te mondtál, köszi:)

2011. dec. 10. 21:28
 3/5 anonim ***** válasza:
A relativitáselmélet. nem tudom ki írta, ilyen zöld könyv. másodéves fizikusoknak alapmű, és nem mellesleg nagyon érdekes izgalmas. A fenntebb említettekkel ellentétben ebben tudomány van és nem csupán tények közlése, ammiből az ember sosem fogja megtudni hogy miről van szó.
2011. dec. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
megjegyzem hogy tankönyvnek nagyon gyenge, csupán egy kis plusznak számít
2011. dec. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez érdekesnek tűnik. A relativitáselmélet egy másik megközelítése. (Lorentz-elv, Einsteintől többé-kevésbé függetlenül dolgozta ki, és matematikailag ekvivalens vele.)

[link]

2011. dec. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!