Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudtok olyan weboldalt vagy...

Tudtok olyan weboldalt vagy programot, amivel Gauss-Krüger koordinátákat át lehet alakítani WGS84-be (lehetőleg decimális fokba)?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 17:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs miről beszélsz, de biztos van. Matlab, meg ilyenek... de ha tudod miről van szó, akkor írhatsz is egyet.
2011. dec. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szerintem a Matlab ilyet nem tud, de mindegy is lenne, mert fizetős és nincs meg nekem.


(De ha fogalmad sincs, miről beszélek, miért válaszoltál?)

2011. dec. 15. 10:29
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem olyan egyszerű írni egy ilyen programot, de sajnos nem tudom, milyen függvény szerint kell átszámítani. Az valószínű, hogy nem lineáris, sokparaméteres függvényről van, a paramétereket én nem becsülhetem, hanem kell lenni rájuk valami elfogadott közelítésnek.
2011. dec. 15. 11:04
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért szóltam hozzá, hogy hátha a Matlab segít. Az elég sokat tud. Van még 1-2 hasonló program. Akad köztük ingyenes is, talán a google csinált ingyeneset. De nem tudom mi a neve. Amúgy bármilyen programot le lehet lopni a netről.


Ha meg nem tudsz (jól) programozni, akkor meg így jártál :-P

2011. dec. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem fingod sincs a térinformatikáról.
2011. dec. 16. 16:05
 6/11 anonim válasza:

Simán. Több program is van erre. A legjobb, illetve amit én használtam azok közül, az ArcGIS 9.3, macerás beüzemelni a lopott változatot, de megéri. A régebbi az ArcView GIS 3.2 is nagyon jó, az előbb említettnek a régi verziója, ami még nem Windows egérfunkciókkal dolgozik. Meglehet csinálni IDRISI-ben is, csak ugye az egy DOS alapú őskövület. Amit viszont legegyszerübben kezelhetsz, és van ilyen modulja az az OCAD.

UI: ha kell írj privátban és segítek, ha tudok

2012. júl. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1., 2. és 3. hozzászóló vagyok!


Írtam is, hogy nem sok fingom van róla. De nagyjából el tudom helyezni a világképemben. És ha nagyon kéne, akkor tuti meg tudnám oldani a problémát.


Rákerestem pár másodperc alatt google-vel, kidobott sok-sok ezer találatot. Gondolom 4-5 perc alatt lazán találok frankó képleteket, adatokat is, amik alapján akár programot is tudnék rá írni, akár PHP-ban, webszerverre (-> weboldal). De biztos ezt már más is kitalálta és lehet találni ilyet.


Térinformatikából biztos pengébb vagy, mint én. Nem is nehéz, mert írtam is, hogy mi az ábra. És még sok dologról felszínes a tudásom, de már elegem van az olyanokból, akik szinte leszólnak másokat, hogy tök hlyék, mert ők viszont több évig tanultak valami olyat, amire ugyan annyi hónap is bőven elég. Erre a célfeladatra meg szerintem órákban lehet mérni a megoldást, vagy napokban, mert bizonyára bonyolultabb valamivel annál, mint amilyen egyszerűnek kinéz.


Te minimum egy hetet ültél eddig rajta, (vagy több 7 hónapot, ami még tovább húzódik ? :-P)


Az olyanok, akik csak azt képesek megcsinálni, amit bemagoltattak velük, hogy hogy kell, azokat hívom én betanított mérnököknek.

2012. júl. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Írtam is, hogy nem sok fingom van róla. De nagyjából el tudom helyezni a világképemben. És ha nagyon kéne, akkor tuti meg tudnám oldani a problémát."


:D:D


Nekem meg azokból van rohadtul elegem, akik a világ egyetlen szegmenséhez értenek, vagy legalább is szereztek belőle valami papírt, és emiatt minden olyan kérdésben feljogosítva érzik magukat lekicsinylő megnyilvánulásokra, aminek köze lehet a képzettségükhöz, de valójában nem mélyültek el a problémában.


Okostojás, miért szólsz hozzá olyanhoz, amihez fingod sincs? A "segítséged" ugyanis kb. annyit ért, hogy "nem tudom hogyan, de biztos meg lehet csinálni, mert én az ilyenekhez értek".


Csak közlöm, hogy a koordináták egy alapvetően nem informatikai kutatómunka egy részfeladatához kellettek, és erre a részfeladatra nem igazán szántam többet 1-2 napnál, és sok munkát pláne nem akartam belefektetni, mert még elég sok hasonló kihívás volt várt rám. Tapasztaltam már, hogy az ilyen koordináta-átszámoló programok nem mindig adják ugyanazt az eredményt (nahát, mégsem olyan egyszerű és egyértelmű a paraméterezés???), ezért szerettem volna valami standard megoldást.

2012. júl. 16. 14:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Polihisztornak képzem magam.


És sok mindenben elég hamar el tudok mélyedni. pl. kb. egy éve egy fél milliárdos projectnek úgy csináltam meg napok leforgása alatt a projectben való feladatok és részmunkák ütemezését, meg mindenféle baromságot Micro$hit Projectben, hogy előtte nem is láttam hasonló vállalatirányítási cuccot. De vettem 2 bazi vastag könyvet, 2 nap alatt elolvastam és felfogtam és egy héten belül küldtem a kiviteli tervet.


De még tudnék hasonló példákat meríteni az életemből.


És mint mondottam sok mindenhez értek és mindig próbálom magam fejleszteni különböző területeken (pl. legújabban egy felnőtt képzéses munkavédelmi technikusit csináltam meg gyorstalpalóban.... összesen kb. egy hetet tanultam rá) és ezek mellett van olyan is, amihez professzionálisan.


És nem vagyok autista fsz.

2012. júl. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként csak azért ütöttem meg ilyen hangvételt, mert az első válaszomban kifejtettem, hogy nem nagyon értek hozzá, de megpróbálok azért segíteni és mondtam a Matlab-ot és, hogy még vannak hasonló programok.


Ezt te nem, hogy meg se köszönted (amit nem is vártam volna el), hanem még le is szóltál, hogy mi a francnak válaszoltam "(De ha fogalmad sincs, miről beszélek, miért válaszoltál?)". - legalább ha másért nem is volt jó, újra a lista elejére került a kérdésed.


Ezek után írtam, hogy bármit le lehet lopni a netről, akármilyen programot meg lehet szerezni, majd némi iróniával fűszerezve írtam, hogy "Ha meg nem tudsz (jól) programozni, akkor meg így jártál :-P" és ott volt a ":-P" is.


Erre megint egy fikázást kaptam tőled, hogy "Szerintem fingod sincs a térinformatikáról.". Nem mintha írtam volna bármi olyat is, hogy abban én lennék az Isten, sőőőt... (lásd első válaszom)


Szóval a hangvételemért csak saját magadat okolhatod, bár ezt nehezen veszed észre.

2012. júl. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!