Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Filmek érzékeny bevonata?...

Filmek érzékeny bevonata? 5g/cm3 nél nagyobb fém? A szerves anyagok alapeleme?

Figyelt kérdés
2011. dec. 13. 21:38
 1/5 PótPápuaPuapó ***** válasza:

Nem gondolod, hogy csalás másokkal megoldatni a levelezős versenyfeladatokat?


De legalább annyi eszed lenne, hogy a kérdéseket le tudnád helyesen írni. 5g/cm3 nél NAGYOBB fém??? Talán inkább nagyobb sűrűségű fém!!

2011. dec. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A filmek érzékeny bevonata nem fém, hanem vegyület!
2011. dec. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A szerves anyagok alapeleme?"

Hát, tippelj. Mi van MINDEN szerves anyagban? Vagy mi a szerves kémia definíciója?


"5g/cm3 nél nagyobb fém?"

Ha nagyobb sűrűségű lenne a kérdés: függvénytáblára fel! Benne van. Sőt, még a periódusos rendszer is segít.


A filmekhez sajnos használni kell a Google-t, a Wiki nem dobja ki egyből, de az sem nehéz. Vegyület, szerves anyagok (pl. papír, de akár a bőr is) felületén fény hatására redukálódik, és fémezüst válik ki, ettől fekete lesz. (Innentől igazán egyszerű.) Bár égeti a bőrt, de pl. pénzverdében dolgozók gyakran találkoznak vele, és a bőrükre kerülhet. Ha hajnalban mennek haza... nos, nagybátyám mesélte, az egyik munkatársa a hajnali villamossal ment éppen haza, és az arcára cseppent ez az anyag. Sötétben színtelen, de ahogy virradt, az arcán fekete "hullafoltok" kezdtek terjedni. A vele szemben ülő néni vészcsengőt nyomott és sikítva menekült.

2011. dec. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Brumbulu válasza:

Az első válaszadónak üzenem, hogy a levelezős feladatok lényege, hogy adatokat gyűjts, és a gyakorikérdések.hu lényege pedig, hogy a feltett kérdésre válaszolunk, és nem jártatjuk a szánkat, mint egy erkölcscsősz! A kérdező nem hülye, nem csalt,hanem kérdezett, azért, hogy HASZNÁLHATÓ választ kapjon! És nem kell fenn akadnia fogalmazásmódon!


Sajnálom, de magát a választ én sem tudom. Én magam is csak azért jöttem ide, hogy a kérdező feltett kérdésére választ találjak, de megint csak az láttam, hogy mindenki csak szidni tudja a kérdezőt.


Örülök, hogy ezt elmondhattam.

2012. jan. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Brumbulu válasza:
A legutolsó kérdésre a válasz a szén. A másodikra a nehézfém. Az elsőt még én is keresem, valószínűleg ugyanazt a versenyt írjuk, hajrá :)
2012. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!