Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti mit gondoltok a 2012-es...

Ti mit gondoltok a 2012-es világháborúról/világvégéről?

Figyelt kérdés

Csak normális válaszokat kérnék

!!!


2012. jan. 2. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt minden évben eljátszák. Tavaly volt a 11.11.11. - az idén lesz még egy lehetőség: 12.12.12.

De jövőre már nincs hasonló, kíváncsi vagyok mit találnak ki? (Ha megérem)...

2012. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Vilaghaboru? Ez nekem uj, az hogy jon ide? Egyaltalan mi kapcsan kerdezed ezt? Ha a maja naptaras dologrol van szo (tekintve, hogy en legalabbis ennek kapcsan hallok mindig errol a 2012-es vilagvege cimu dologrol), az szerintem tejlesen komolytalan dolog: a maja naptar veget er, oke. A mi altalunk hasznalt naptar minden evben veget er december 31 utan, megsincs semmi baj: egy uj naptar kell, es kesz. Amugy minden evre jut vilag vege mar regota, igaz, ezek legtobbje "nem olyan nepszeru es ismert", mint ez a 2012-es dolog. Megis itt vagyunk azota is, egyszer sem lett vege a vilagnak.
2012. jan. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nekem is új... tegnap az egyik világvégés kérdés kapcsán jegyeztem meg, hogy szerintem "világvége" címre leginkább egy világháború pályázhat, elvégre az az egyetlen olyan folyamat, aminek jelenleg a legnagyobb a valószínűsége, és képes tönkretenni azt a világot, amiben most élünk (tömegpusztító fegyverek). Persze mindez a többi világvége-magyarázattal összehasonlítva, nem vagyok sem katonai, sem politikai szakértő. (Előbb lesz itt háború, mint hogy becsapódjon egy nem létező kisbolygó.)

De ezek szerint tényleg van ilyen elmélet, hogy vh. lesz?

2012. jan. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Hello! Jó sokat írtam, remélem mindenkit megnyugtatok és olvassátok el, még a ha sok is, megéri :)


Világháborúról még nem is hallottam a 2012-es pletnykákban. De ahogy olvastam egy kis leírást, volt róla egy pár szó. "Nostradamus mester viszont 2011-12 körülire prognosztizált egy minden eddiginél pusztítóbb háborút."

Gondolom a világháborúra értette. (:D) Ettől sem kell félni. Majd akkor kell, ha tényleg azt mondják a TV-ben: "Megszakítjuk adásunkat, kitört a 3. világháború! Mindenki hagyja el a házát, meneküljenek!..."



A világvégéről meg azt gondolom, hogy nem lesz. Van egy cikk róla, ide is másoltam:


Úgy tűnik mégis fellélegezhetünk,hiszen a legújabb kutatások és vizsgálatok szerint mégsem következik be 2012.december 21.-én az emberiség nagyobbik része által nem várt világvége,ugyanis mint az utóbb kiderült,a féleszű tudósok csak 100 évet tévedtek ebben a fontos és rendkívül lényeges eseményben – már ha egyáltalán lesz világvége !?


Aki olvasta már a Bibliát,vagy hallott annak a valóságban ütköző tükröződési jelentéseiről tudja, hogy számos abban foglalt leírás,szó,mondat vagy szövegrészlet koránt sem azt jelenti,mint amit valójában szó szerint kellene értelmezni. Mivel tehát nem a szó szoros értelmében kell azokat definiálni,így joggal vetődik fel a rafinált kérdés,hogy vajon mi van,ha a maják idejéből származó bizonyítékok és dokumentumok,jóslatok stb… is pusztán hasonlatok,átvitt értelemben vett szövegek,amelyeknek teljesen más a jelentése,s nem is kell azokat szó szerint értelmezni,.s főképpen nem is kell olyan bonyolult összefüggéseket keresni mint azok a német tudósok akik egyenesen a világvégét látják a naptárakban,meg leírásokban. Közel sem olyan bizonyított és hűen reális az ottani tartalom,s csupán múljon néhány elemzéshibán már is az egész átértékelődik.



De most nézzük meg, hogy mégis miért jelölik néhányan későbbi dátumra a világvége apokaliptikus időpontját ? Lehet,hogy egy kicsit megkönnyebbülhetünk mivel úgy néz ki,hogy egy nagy tévedés áldozatai lettünk - még ha csak elméletben is. Arról van szó ugyanis,hogy Gerardo Aldana szerint a maja naptár értelmezésekor és átkonvertálásakor komoly hibák csúsztak a számításokba,így sikerült mintegy 100 évvel korábbi időpontot megjelölni a világvégének…A férfi azt mondja a számítások alapjául vett Vénusz bolygó mozgása nem mindig volt olyan mint manapság ,és ez vezethette félre azokat,akik 2012 decemberére várták a nagy armageddont. Sóhajtsunk fel,mert ezek szerint nyerünk 100 évet. Már csak egy baj van.: Nostradamus mester viszont 2011-12 körülire prognosztizált egy minden eddiginél pusztítóbb háborút. Akkor most kinek van hát igaza ,? Ez tehát a világvége forgatókönyv. De mi van ha mégsem lesz világvége ? Vajon hogyan kellene értelmeznünk a jelenlegi elméletet ?



Visszatérve az előző elemzésemre,annyi bizonyos minden laikus és hozzá értő ember számára,hogy valami nem stimmel bolygónkkal,aminek kedvezőtlen erőit csak mostanában érzi igazán az ember,mely szenvedő és ártatlan lelkeket enged szabaddá. A valóság,illetve a rejtélyes igazság azonban ha jobban belegondolunk az,amely minden bűnnek és szenvedésnek közvetett alanya – s ez pedig nem más mint az a gonosz,felelőtlen és pusztító hatalmasság,amit embernek hívunk. A világvége definíciója eképpen egyszerűen hangzik,vagyis úgy értelmezhető,hogy a 2012 –re várt armageddont mi,saját magunk – az emberiség idézi elő – mi emberiség leszünk azok akik a természetet és a környezetet pusztítva leromboljuk a saját élőhelyünket,saját magunkat,s ezzel együtt kvázi az egész bolygót. A világvége apokaliptikus fekete lovasai tehát mi vagyunk,nem pedig holmi UFO-k,kisbolygók,napkitörések és más hasonló tudományos magyarázatok. Önmagunktól kellene félnünk,mert mi vagyunk a legkártékonyabbak,s az ősi maják pedig erre próbáltak minket anno figyelmeztetni,vagyis ún. prognosztizáció útján. A világvége kifejezést tehát nem szó szerint kell értelmeznünk,hanem a definíció értékelése csupán az emberiség totális pusztulásának végét jelöli. Szebb jövőt !"


Nagy igazság van ebben a részben: "A világvége apokaliptikus fekete lovasai tehát mi vagyunk,nem pedig holmi UFO-k,kisbolygók,napkitörések és más hasonló tudományos magyarázatok. Önmagunktól kellene félnünk,mert mi vagyunk a legkártékonyabbak,s az ősi maják pedig erre próbáltak minket anno figyelmeztetni,vagyis ún. prognosztizáció útján. A világvége kifejezést tehát nem szó szerint kell értelmeznünk,hanem a definíció értékelése csupán az emberiség totális pusztulásának végét jelöli."


Igen, mi lehetünk azok, akik kipusztíthatjuk a világot, gondolok itt a nagy szén-dioxid kibocsájtásra, ami nem tesz jót a Földnek, az erdőirtásokra, mindenki tudja miről beszélek.



Igen, végetért a maja naptár, igaz, nem kételkedem benne. Az egész dolog annyi, hogy a naptáruk újrakezdődik, ennyi semmi nagy dolog nem fog történni. Sőt, a maják is azt mondják, hogy nem lesz Armageddon, apokalpipszis, bla,bla,bla... Nem hiszitek el? Olvassátok el ezt:


""Tavaly jöttem vissza Angliából és már könyökömön jön ki ez az egész" - utal 2012-re egy idős maja indián, aki szerint az elméletek a nyugati civilizáció szüleményei.


Apolinario Chile Pixtunnak már elege van a maja naptárból kiolvasott 2012. december 21-i világvégével kapcsolatos kérdésekkel. Vége lesz a világnak, vagy sem? - teszi fel a kérdést a Discovery is. Természetesen nem - állítja az idős maja indián. "Tavaly jöttem vissza Angliából és már könyökömön jön ki ez az egész."


Pedig a világvége hisztéria még csak most fog kicsúcsosodni, amire a hamarosan a mozikba kerülő "2012" című film is rátesz néhány lapáttal. Lesz benne bőséggel földrengés, meteorzápor, szökőár, és persze a Fehér Ház is menetrendszerűen elpusztul. Az amerikaiak jelentős része tart a fenti dátumtól, fiatalok és idősebbek egyaránt. A guatemalai Chile Pixtun szerint a végítéletnapi elméletek a nyugati civilizáció szüleményei, nem a majáké.


A maják számára 2012. december 21-én egy jelentős időszak fog lezárulni, amihez néhány túlbuzgó egyén több csillagászati együttállást is talált, melyek egyszerre jelennek meg 2012-ben. Az egyik ilyen jelenség 25 800 évente ismétlődik. Mindezekkel együtt a legtöbb régész, csillagász és maja indián szerint a világvége helyett mindössze egy filozófiai, populáris csillagászati, és a média által összehordott zagyvalék zúdul majd az emberiségre. A History Channel Nostradamus és a maják "jövendöléseit" elegyítve teszi fel a kérdést: "2012 a kozmikus óra nulla napra, nulla reményre való leketyegésének az éve?"


Mindez nagyon hasonlít az utóbbi évtizedek világvége forgatókönyveire: az 1987-es harmonikus konvergenciára, a Jupiter-effektusra vagy az X-bolygóra. Pedig 2012-nek akadnak régészeti alapjai is, ezek egyike az úgynevezett "Monument 6". A hatalmas kőtáblára egy ismeretlen eredetű romban bukkantak rá egy dél-mexikói útépítés munkálatai során. A terület nagy részét már leburkolták, a táblát pedig széthordták. A lelet érdekessége, hogy ami megmaradt belőle, az a 2012-es dátummal foglalkozik. A felíratok valamilyen 2012-ben bekövetkező eseményről regélnek, aminek köze van Bolon Yokte, a rejtélyes maja istenhez, akit egyaránt társítanak a háborúhoz és a teremtéshez.


Azonban ahogy az a klasszikus kalandfilmekben lenni szokott, a szöveg vége az idő vasfogának köszönhetően olvashatatlanná vált, így a szakemberek leginkább csak találgatni tudnak. Guillermo Bernal, a mexikói Nemzeti Egyetem régésze például úgy véli, hogy az erodált betűkép azt mondja, hogy isten leereszkedik az égből. Bernal több más dátumot is beazonosított a maja ásatásokon, számos jóval 2012 utánra mutat, az egyik körülbelül 4772-t említ.


A mai majáknak azonban kisebb gondjuk is nagyobb a 2012-es jövendöléseknél. "Ha elmennék egy maja közösségbe és megkérdezném az ott élőktől, hogy mi fog 2012-ben történni, halvány fogalmuk sem lenne róla" - mondta Jose Huchim régész. "Ha azt mondanám, hogy vége lesz a világnak, nem hinnék el. Mostanság ennél jóval valósabb problémák aggasztják a lakosságot; vegyük csak az esőt."


A virágkorukat i.sz. 250 és 900 között élő maják igen jártasak voltak a csillagászatban. Hosszú Számítás elnevezésű naptárukban - ami i.e. 3114-től indul - nagyjából 394 éves időszakokat, úgynevezett baktunokat jelölnek. A 13 a maják szent száma, a 13. baktun pedig megközelítőleg 2012. december 21-én ér véget. "Ez a teremtés egy különleges évfordulója" - magyarázta David Stuart, a Texas Egyetem maja epigráfiai szakértője. "A maják soha nem mondták, hogy a világ véget ér, soha nem regéltek semmi rosszról, csupán feljegyezték ezt az évfordulót."


Bernal szerint a 2012-es apokalipszis egy nyugati, keresztény koncepció, amit ráaggattak a majákra, talán mert a nyugati mítoszok már "kimerültek". Egyesek szerint a maják tudtak egy titkot, miszerint a Föld tengelye inog, minden évben egy picit megváltozik ezáltal a csillagok együttállása. 25 800 évente a Nap egy téli napforduló alkalmával egy vonalba kerül a galaxis közepével. Ez 2012. december 21-én következik be, amikor a Nap ugyanazon a ponton kel fel, ahol a galaxis fényes középpontja helyezkedik el. Sokakat ez a ritka együttállás már önmagában is megrémít.


"Csupán annyit szeretnék kérdezni ezektől az emberektől, hogy na és akkor mi van?" - reagált a felvetésre Phil Plait, a "Bad Astronomy" blog szerzője. Szerinte egyrészt az együttállás nem pontosan 2012-re esik, másrészt a távoli csillagok semmilyen erőt nem fejtenek ki a Földre. "Ez csak egy erőltetett próbálkozás, ami valamilyen csillagászati eseményt igyekszik társítani a 2012-es dátumhoz" - tette hozzá Plait.


A régészeti leletek szerint a maják tudatában voltak ennek az együttállásnak és nagy fontosságot tulajdonítottak neki. A ciklusok végeként, egy változásként, egyfajta megújulásként tekintettek rá, szögezi le John Major Jenkins, aki két évtizeden át tanulmányozta a maja leleteket. Ann Martin a Cornell Egyetem tudósa, aki egy csillagászati tévhitekkel foglalkozó weboldalt üzemeltet, csupán annyit fűz hozzá az egészhez, hogy mivel a korábbi hasonló világvége hisztériákat is egészen jól átvészeltük, miért lenne ez másként 2012-ben?


Mindenki jól tudja, (már azok, akik régebben is éltek :) ), hogy 2000-re is világvégét jósoltak. Mi lett belőle??? Mindenki felébredt, felöltözött, megreggelizett és mindenki ráébredt: "Hoppá, semmi nem történt!" Egy kicsit sem lesz ez másképpen. Semmi ok az aggodalomra.

Tartja a mondás: "Jobb félni, mint megijedni" Itt ezzel sem kell foglalkozni (:D).


Remélem eleget írtam, ha gondoljátok kérdezhettek még :)


SZÓVAL FOGJUNK ÖSSZE, MI EMBEREK, MERT A MI CSELEKEDETEINK ALAKÍTJÁK A FÖLD JÖVŐJÉT, NEM AZ ARMAGEDDON!

2012. jan. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Előző vagyok, egy pár helyesírási hiba lehet benne :D
2012. jan. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 luv válasza:
Azért mert a hülye maják elfelejtették ( vagy lusták voltak) tovább írni az ostoba naptárjukat, nem lesz világvége! :)
2012. nov. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!