Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Minkovski-térben miért...

A Minkovski-térben miért nincsenek pontosan merőlegesek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 21:05
 1/9 PótPápuaPuapó ***** válasza:
Eléggé régen tanulta, de ugye a világvonalra akarsz merőlegest állítani? Ezt legfeljebb akkor lehetne megcsinálni, ha létezne végtelen sebességű mozgás. (Ami pedig nem létezik, hiszen a vákuumbeli fénysebesség a határ.)
2012. jan. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 BKRS válasza:
100%

Attol fugg mit ertesz "meroleges" alatt. Ha a szokasos modon: ket vektor meroleges, ha a belso szorzatuk 0, akkor itt meg onmagara meroleges egyenes is lehetseges:

||(√3a,1a,1a,1a)|| = -3a^2 + a^2 + a^2 + a^2 = 0

:)

2012. jan. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tom Benko ***** válasza:
Mi az, hogy pontosan merőleges? Mint fentebb is írták, minden fényszerű vektor merőleges önmagára, tehát a fényszerű világvonalak is önmagukra merőlegesek.
2012. jan. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából ezt érdekességből mondta az előadóm, hogy van ilyen is. de sajnos még csak 1. éves vagyok fizikán ugyhogy ilyeneket még nem vettünk.
2012. jan. 7. 01:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez valszeg azzal van összefüggésben, hogy minden szemlélő máshogy látja az eseményeket. Lásd: http://www.youtube.com/watch?v=C2VMO7pcWhg
2012. jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tom Benko ***** válasza:
Ki mondta? Valószínűleg arra gondolt, hogy minden megfigyelő számára merőlegesek nincsenek.
2012. jan. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
dgy mondta, valami olyasmi hogy ott lehetetlenek a merőlegesek. csak azért kérdeztem mert azt hittem hogy valami egyszerűbb magyarázata van ennek, de majd akkor megtanulom amikor odaérünk. Azért köszi a videoért is.
2012. jan. 7. 18:13
 8/9 A kérdező kommentje:
mármint Dávid Gyula
2012. jan. 7. 18:13
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
Tudom, engem is tanított valaha. Figyelj oda, sok későbbi szívástól megkíméled magad.
2012. jan. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!