Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezeket a kémia-feladatokat...

Ezeket a kémia-feladatokat hogyan kell megcsinálni?

Figyelt kérdés

1.

A 110,111,112-es protonszámmal rendelkező elemek felfedezésénél szlovák tudósok is jelen voltak.Nevezzétek meg ezen tudósokat,és az államot,ahol dolgoztak.Irjátok le ezen elemek nevét és vegyjelét!



2.

Töltsétek ki a hiányzó részeket:


A vegyi anyagok gyártásánál több természetes nyersanyagot használnak fel,pl..........(szerintem kőolaj)a benzin gyártására,........(szerintem vasérc) a vas gyártására.

A legolcsóbb természetes nyersanyagok a víz és a ........(szerintem napfény).A természetben természetes módon újulnak meg.Több természetes nyersanyag mennyisége véges,ezért őket.......(sztem nem) kell felhasználni.A természetes nyersanyagokon kívül vannak hulladékanyagok is nyersanyagként,ezek a ........ .A hulladékanyagok újrahasznosítását........... nevezzük.



3.Máté 0,15 mol kálium-kloridot és 100g vizből oldatot készitett.

a, Számítsátok ki a kálium-klorid tömegtörtjét az oldatban és fejezzétek ki százalékban.


b, Irjátok le milyen információra lenne szükség a táblázatokból,hogy ki tudjátok számitani a kálium-klorid anyagmennyiség-koncentrációját ebben az oldatban.Csak általános levezetést végezzetek,nem kell konkrét számadattal számolnotok.

M/KCL/= 74,6 g/mol



Nagyon szépen köszönöm annak,aki segit ebben.Megkérem az illetőt,hogy privátban legyen szives jelentkezni!


2012. jan. 6. 23:17
 1/2 Tom Benko ***** válasza:

1; GIYF

2; Igen, igen, levegő, előrelátóan, z újrahasznosítható anyagok, reciklálásnak

3; M(KCl)=74,6

m=nM=0,15\cdot74,6=11,19

tömegtört: w=\frac{m_{KCl}}{m_{KCl}+m_{víz}}=\frac{11,19}{111,19}=0,100

b; Sűrűség. V=\frac{\rho}{m}, n-t már tudjuk.

2012. jan. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,bár azt a legelsőt nem értem.
2012. jan. 7. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!