Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne akkor ha?

Mi történne akkor ha?

Figyelt kérdés

Mi történne akkor ha tegyük fel egy űrhajóval fénysebességgel elhagynám a bolygót 2 évig mennék a semmibe és utána megfordulnék és fénysebesség 2szeresével jönnék vissza??

Összetudnék ütközni magammal vagy mi?

Elméleti síkon gondolom ne dobjátok le azzal a kérdést (hogy ezt nem lehet) mert tisztában vagyok vele hogy jelenleg nincs rá tudományos lehetőség.


2012. jan. 7. 16:20
1 2
 1/13 Peruccsia válasza:

Azt jelentené, hogy három év alatt érsz vissza.


Miért ütköznél össze magaddal? Ha futsz egy irányba, aztán kétszer akkora sebességgel az ellenkező irányba futsz, akkor összeütközöl magaddal?

2012. jan. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ezt megmagyarázom.

Amikor átlép szuperszónikusba egy vadászgép akkor ugye lehagyja a hangját. Mire meghallod hogy mögötted jön addigra rég előtted jár a horizonton.

Ugye így jártál már?


Ha a fényt lehagyod akkor a látványban is ugyanez a helyzet. Ott van de nem látod. Hiszen a visszaverődött fényt látja a szem.

És a molekulák is kb a fénysebességgel képesek csak mozogni. (bár nemrég találtak olyan ami gyorsabb) de mindegy A lényeg az hogy a nap ha kihunyna 8 percig nem vennénk észre mert addigra érne ide a fény.

De ha te a naptól startolnál mikor kialudt és gyorsabb lennél mint a fény akkor itt még eltudnád csípnu azt hogy süt a nap. (mert ugye megelőzted a fényét) Látnád újra ahogy kialszik. Érted a logikát??

2012. jan. 7. 16:52
 3/13 anonim ***** válasza:

"Amikor átlép szuperszónikusba egy vadászgép akkor ugye lehagyja a hangját. Mire meghallod hogy mögötted jön addigra rég előtted jár a horizonton.

Ugye így jártál már?"


Minden nap így járok mikor az F-16-osommal leugrok sörért a boltba. :)

2012. jan. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Peruccsia válasza:

Fénysebességnél akkora a lendületed, hogy nem tudnál egyből visszafele kétszeres sebességgel indulni.


De a legfontosabb: fénysebességnél te (is) fénnyé válsz.

2012. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem egyből megfordulni gondoltam. lelassítani és irány vissza. Nem hiszem el hogy nem láttál még olyat hogy a repülő rég elment az égen és utána jött meg a hangja?..


De miből gondolod hogy fénnyé válsz? Mert ha hangsebesség fölé mész meg hangá válsz?? Szóval érted?.. :D

2012. jan. 7. 17:20
 6/13 anonim ***** válasza:

Következő a helyzet. Amit mértek a CERN-be azt idén fogják bizonyítani (mérési hibák, stb). 300006 km/s -es sebességű részecskét mértek. Amennyiben igaz sok dolgot át kell gondoljanak többet között Einstein kijelentéseit is.


Einstein szerint:

Fénysebességben a test:

- Végtelen tömegű, a fénynek nincs tömege. (azaz a fény alkotó elemei a fotonok nem rendelkeznek tömeggel)

- Időben állandó, tehát a fény számára konkrétan áll az idő.


Ha most eltekintünk a CERN-ben történtektől akkor ha te 2x fénysebesggel utaznál ami lehetetlen (mivel elvileg a fénynél nincs gyorsabb), akkor vissza fele mennél az időben.

Logikusan ha a fénysebességhez konvergálva a 0hoz konvergálunk akkor a 0t átlépve a másik végtelenbe fogunk ismét konvergálni. Szóval az idő elkezd visszafele gyorsulni. Az még érdekesebb hogy mi történne a tömegeddel ebben az esetben.

Szóval erre a kérdésre elméleti síkon sem nagyon lehet válaszolni.


Ha úgy kérdeznéd meg hogy fény közeli sebességben haladsz, és mondjuk fény közeli + 1 a visszahaladási sebességed, akkor arról már lehetne teoretizálni.

2012. jan. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tudós ember, de szerintem attól, hogy gyorsabb vagy a fénynél, még nem lesz kettő belőled.
2012. jan. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Végre egy értelmes válasz kaptam a kérdésemre.


Én azon gondolkodtam el múltkor hogy a részecske gyorsító kör pályában van elhelyezve. A tömeg a sebességgel így természetesen növekszik ahogy gyorsul a cucc. Ezért persze hogy véges a sebesség amit el lehet érni. De mi van egyenesben?? Ott nincs oldalirányú erőhatás amitől a tömeg növekszik. Einstein is csak egy ember volt ö is tévedhetett...

Hogy mi történik fénysebességnél??

Azt senki sem tudja...

2012. jan. 7. 19:44
 9/13 anonim ***** válasza:

A valóság azért egy picit más. Ha valamiről véleményt akarunk mondani, nem árt minimális ismeretekkel rendelkezni róla.

Ha valaki a nemlétezőben gondolkodik (kétszeres fénysebesség), akkor a valósághoz nincs köze, kizárólag a fantázia világában mozog, ott pedig minden úgy történik, ahogy akarjuk.

Itt nem arról van szó, hogy mire van tudományos lehetőség. Hanem arról, hogy ha feltételezzük, hogy lehetséges tömeggel rendelkező objektumnak fénysebességgel mozogni, akkor meg kell mondani, hogy milyen fizikai világban milyen szabályok mellett történik ez. És ezeknek a szabályoknak teljeseknek, azaz mindenre vonatkozónak, és ellentmondásmentesnek kell lenniük. A kérdező nem mondta meg, milyen szabályok érvényesek. Ezért vagy feltételezem, hogy a jelenleg ismertekre gondolt (ekkor a felvetés értelmezhetetlen), vagy a valóságot félretéve kitalál valamit. Nem tudhatom mit talált ki, így akár azt is elhihetem, hogy megtízszereződik és egymással vitáznak, ki ért oda előbb.

2012. jan. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

így van kérdező, de 100 éve ez a fizikusok abc-je. Egyébként sok jelenséget magyaráz a relativitás elmélet, én sem teljesen hiszek benne.


Amit pedig kérdeztél legutúbb, arra az általános relativitás elmélet válaszol. Ha érdekel nézz utána wikipédián, rá fogsz jönni hogy ha már fénysebességről beszélünk akkor az egyenes sem egyértelmű :)

2012. jan. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!