Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért halt ki a Neander...

Miért halt ki a Neander völgyi ember?

Figyelt kérdés
2009. máj. 23. 23:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Ez egy nagyon izgalmas, és egyenlőre eldöntetlen kérdés. Feltehető, hogy "genetikai robbanás" legalábbis ezt olvastam, ami annyit akar jelenteni, hogy hirtelen bekövetkezett valami, amitől az ember mint faj, lényegesen tökéletesebb lett. Tehát végül is nem halt ki, hanem robbnásszerű gyorsasággal magasabbra ugrott a fejlődés létráján. Így vettem ki egy tudományos jellegű TV műsorból, meg cikket is olvastam hasonló értelműt. A végső igazságot nem tudom. Jó lesz olvasni, mit írtok!
2009. máj. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem halt ki, jó pár példánnyal találkozni nap mint nap a Westendben...


Amúgy állítólag nem volt annyi esze mint a Cro-Magnoninak és hát hosszú távon az agy győz a power felett.

2009. máj. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előzők rosszul tudják: kihalt.

Nem biztos - de valószínűleg azért, mert ahogy melegedett az idő, beszorult a hegyek tetejére - és a völgyeket meg elfoglalta a mai ember. Így az egyes kisebb közösségek elvesztették egymással a kapcsolatot, és sokkal könnyebben kihaltak.

2009. máj. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

2 "ember" fejlődött ki: a homo sapiens neanderthalentis (neandervölgyi) és a homo sapiens sapiens (mi). A sapiens sapiens és a sapiens neanderthalentis sokat harcolt egymással, majdem kihaltak a neandervölgyiek, ami maradt, az meg beleolvadt a sapiensbe. Tehát mondhatjuk hogy kihalt, meg azt is, hogy nem.


Ez 9.es történelemanyag, mi így tanultuk. Azt viszont nem sikerült órán nekem sem felfognom, hogyha ez 2 külön faj, akor hogyan szaporodott egymással? A ló és a szamár is tud szaporodni egymással, de az öszvér nemzésképtelen, tehát nem tud szaporodni. A kutyák is vhogy így. Az emberekkel nem ez volt a helyzet?

2009. máj. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mostanság hallottam hogy kannibalizmus áldozatai lettek persze nem az összes de ez is hozzá járult a kihalásukhoz.
2009. máj. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én valami olyasmire emlékszem, hogy túl nagy volt a fejük, és többen haltak meg születés közben...így kicsit hülyeségnek hangzik...lehet, h félreértettem valamit.
2009. máj. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A 13:07-es válaszolónak lehet igaza, viszont valóban ott a kérdés. Valahogy mégis egy helyről kellett származniuk. Egy faj vagyunk, ez nem vitás. A külön fajok nem tudnak egymással szaporodásképes utódot létrehozni. Tehát lehet, hogy egy fajnak a két külön időpontban létrejött, kölönböző fejlettségi szintű változatáról van szó. Annyi biztos, hogy itt még vannak rejtélyek.
2009. máj. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintem is 2 külön fajról van szó.Szerintem az evolúcióba beleavatkoztak a földönkívüliek, ezért a 2 faj.Aki túléli az lesz az uralkodó faj, vagyis mi.Persze ez is fölvet egy csomó kérdést, de olyan jó diskurálni róla.Hisz ezért van ez az oldal,nem?
2009. máj. 24. 23:22
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Evolúció. Sok egyéb állatfaj is kihalt (amit nem az emberek pusztítottak el), vagy tovább fejlődött. Ott van pl a Kardfogú tigris, mammut csúcsragadozó volt a maga korában, mégis elpusztultak. Akkoriban nem volt annyira fejlett a (neandervölgyi) ember, hogy egymaga kipusztítsa ezeket a fajokat. Alkalmazkodtak az éghajlathoz, időjáráshoz, földrajzi viszonyokhoz stb-stb. A gyengébb elpusztul vagy átalakul, az erősebb megmarad (és szintén alakul, asszimilálódik) és fejlődik. A keresztények most fognak megölni engem...
2009. máj. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%
Igen, a földönkivűliek beavatkoztak, nekem is ez az elgondolásom. Valószínüleg ezek a kozmikus lények már ismerték a génmanipulációt, sőt a "lombikbébi" technikával, vagy másképp a maguk génjeit ültethették az akkori emberekbe. A Biblia is írja: az istenek fiai szépnek találták az emberek lányait, és nemzettek velük fiakat...Vajon kik lehettek ez isteneknek nevezett lények?
2009. máj. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!