Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azt értem, hogy a Világot...

Azt értem, hogy a Világot Isten teremtette. és akkor kiteremtette Istent?

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 21:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
64%

Megint egy hittérítő, aki persze még csak véletlenül sem a vallásos kategóriában kérdezget, ahol a helye lenne...


Minek írtok neki, úgyse válaszokat vár?

2012. jan. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

# 8:

"te "modern ezoterikus" istenképed"

"ha már fizikázni akarsz..."


El kell hogy keserítselek, nem fogom más nézeteit a sajátomként védelmezni. Ha érdekel ez a téma javaslom guglizz utána, aztán publikálj róla szakdolgozatot, abban lehet "fizikázni" kedved szerint. Talán valaki kíváncsi lesz erre a személyeskedő stílusra.:)

2012. jan. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

12:08, a személyeskedésért szeretnék nyilvánosan bocsánatot kérni.

A "a te "modern ezoterikus" világképed" kifejés helyett szeretném, ha a "a fenti "modern ezoterikus" világkép" kifejezést értenétek, az utolsó bekezdés helyett pedig azt, hogy "Remélem, hogy azok, akik az előttem levő hozzászólásban leírt nézeteket terjesztik, értenek is belőle valamit!"


A 00:02-es válaszoló.

2012. jan. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már hittanórán feszegettem, és mindig ordított velem a tanár. :D Jó, hogy utólag tudtam meg, hogy nem is lett volna kötelező járni. A logika, és a vallás valahogy a középkorban sem szerették egymást... De a vallásosoktól hiába kérdezel ilyet, mert nem érdekli őket. Ők egy megmagyarázhatatlan, elképzelt valamiben hisznek. Nyilván az sem érdekli őket, hogy vannak mások, akiknél mondjuk több ilyen van. Mert nem csak egy vallás van... Mind csak a sajátjában hisz, és küzd, pl. zsidó vs keresztény... És van többistenhit, és vannak olyan törzsek, akik abban hisznek, hogy a csillagokból jöttek. Most az, hogy valaki nem hisz értelmetlen dolgokban vakon, az nem rossz, hanem jó. De az emberek mindig szerették agresszíven elérni az akaratukat, és szerintem egy szinten van az, hogy focimeccsen verekednek, vagy megvernek egy nőt, mert nem takarja el az arcát, vagy mert nem skinhead, vagy mert nem szereti a cigányzenét, vagy drogozik, vagy mert istenkáromló. Csupa olyan dolgok, amihez nekik is annyi közük van, mint akinek nekimennek... Vagyis max. lehet róla neki is rossz véleménye, nem jogosítja fel inkvizícióra... Nem teljesen kizárt az sem, hogy idegeneket istenítettek, mert különböző kultúrákban hasonló Isteneket ismertek. És ugye, mivel fejlettebbek voltak náluk, ami valószínű, ha el tudtak jönni, akkor amit nem értettek, az számukra csoda volt. Egy logikusan gondolkodó embernek nem létezik csoda, mert minden történik valamitől... Tehát, ha van egy Isten, aki mindent lát, és befolyásolni tud, az egy valami, ami ezt tudja csinálni. Ami eldönti helyettem, hogy nekem mi a jó, hogy mit tehetek, és mi lesz velem.

A csoda, és Isten fogalom már a hülyeség kategória, mert minden történik valahogy akkor is, ha még nem tudjuk, hogy hogy. De akkor is fizikailag történnek, nem csodailag. Egyébként szerintem nem olyan érdekes, hogy piramis alakba építettek mindenfelé, mert az a leglogikusabb, viszont az elhelyezkedésük a csillagokhoz, és egymáshoz, már kérdéses. Pl. van az a sorozat, hogy Ősi idegenek. Ebben vizsgálják ezeket a dolgokat. Persze ők az olyan dolgokat is földönkívülinek vélik, amiről én úgy hiszem, hogy akár az emberek maguktól is rájöhettek. Fogalmunk sincs, hogy milyen szigor volt akkoriban. Ilyen kérdéseket hiába feszegetnek, hogy miért kínlódtak óriási kövekkel, vagy a kínai nagy fallal. Biztos nem jókedvükből csinálták, hanem parancsra. Viszont olyan kőfaragványok vannak, amihez állítólag nem elég ügyesnek, és kitartónak lenni. Szerintem ezt sem mai technikai szempontból kéne nézni, hogy nem érné meg kínlódni vele, mert nehéz, és sokáig tart, hanem lehet, hogy nem kérdezték a munkás véleményét. Végül is lehet, hogy mi jöttünk az űrből, csak a tudás elveszett. Ami nem olyan érdekes, hisz ma is sok hülye, és tudatlan van. Ha valaki nem tudta maradéktalanul átadni a tudását, akkor az elveszett. Aztán történetek, legendák, és mítoszok bármiből indulhattak, amik változnak az idő múlásával, és a helytől ahol használják. A leírásokat ténynek hiszik, mint a hívők, csak logikusan fogják fel. De pl. Archimedes tükréről tudjuk a Mítoszirtóknak köszönhetően, hogy nem gyújthatott fel hajókat. da Vinci találmányait is úgy kezelik, mintha mind működne, pedig nem hiszem, hogy az amit a helikopter elődjeként tervezett, és úgy forogna ahogy tervezte, az megmozdulna. Alapból nem értem, hogy egy találmányt, mint pl. a repülőt, miért onnantól kezdve számítják, miután levédték... Lehet, hogy én is feltaláltam sok mindent, de nincs keretem levédetni, pedig ha azt a sok hülyeséget amit rá tudnak sózni az emberre, levédetett találmánynak tartják, akkor biztos vagyok benne, hogy sok ember értelmesebb dolgokat talált fel magának. Mivel én el tudom képzelni az emberről, hogy ki tud következtetni dolgokat, nem feltétlenül zárom ki, de ettől még az sem lehetetlen, hogy idegenek vezették rá őket. Jó példa a Csillagkapu, mert úgy lenne logikus, ahogy abban, hogy átmennek azon amit nem értenek, hogy hogy működik, látnak dolgokat, karórát, öngyújtót, fegyvereket, amiknek nem értik a működését, akkor ők Istenek, mindenhatók. Ha megosztják a tudást, a technikát, és megértetik, hogy nem Istenek, akkor az emberek hozzászoknak az új dolgokhoz, és közömbös lesz számukra. Nekünk nem magyarázták el, vagy nem hittük el, vagy nem voltak idegenek, lényeg, hogy hála annak, hogy a vallás már nem világuralom, feltalálhattunk dolgokat, állíthattunk tényeket,megoszthattuk a tudást, és következtethettünk logikus dolgokra. Szerintem ez olyan kérdés, mint a tyúk, vagy a tojás, amit nehéz elképzelni, de ha feltételezzük, hogy egysejtűekből alakultak ki a halak, kétéltűek, hüllők, és azokból a madarak, ebből feltételezhető, hogy az első többsejtű, ami már ivarosan szaporodik, pete-szerű valamivel szaporodik, és ez a pete lesz az új egyed, ha innentől végigmegyünk a hüllőkön át a tyúkok ősére akkor azok tojásából lett a tyúk, vagyis a tojás volt előbb. Mi lehetett az ősrobbanás előtt? Azt szerintem senki nem tudja elképzelni, mert azt nem lehet elképzelni, hogy semmi nincs, mert az is valami, és van egy tér, ami végtelen se lehet, de mégis kell lennie messzebb is valaminek. nem lehet vége. Az ősrobbanásra abból következtetnek, hogy rájöttek, tágul az űr, vagyis távolodnak egymástól a Galaxisok. Vannak hihetetlen érthetetlen dolgok, de ez nem Isten létét igazolja vagy cáfolja, mert az is csak valami. Vagy kitalált lény, vagy igazi lénynek túlspirált képzete. Hanem csak a tudás hiánya.

2013. szept. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!