Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha nincs Isten, és nincs...

Ha nincs Isten, és nincs reinkarnáció sem akkor miért legyek jó?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 07:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Mert a rossz fiúk (lányok) korán halnak.
2012. jan. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
azért mert rossz helyen van a kérdésed :P
2012. jan. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
23%
figyelj ha nincs Isten akkor hogyan lett a világ ? ja és ilyen marhaságokat ne írj és olvass bibliát inkább mint hülyeségeket írjál jónak lenni te jó ég :/
2012. jan. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
62%
Mert nincs bizonyítva, hogy nincs és az sem, hogy van, így nem éri meg kockáztatni. :-)
2012. jan. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
0%
az utolsó vagyok minek ugyértem hogy minek ilyen hülyeségeket írni jónak meg rossznak lenni :/ amúgy azért legyél jó mert ha rossz vagy akkor börtömbe kerülhetsz és ezt a jó Isten sem fogja díjazni ennyi :) és van isten ilyenek ne irogass :)
2012. jan. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Utolsó, a Biblia helyett - amúgy ha már megemlíted, nagy b - inkább a helyesírásit forgasd.


Kérdező: saját magaddal csszel ki, ha rossz dolgokat művelsz (böri, rendőrség, ohne meló,...)

2012. jan. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Önmagadért, és mert ember vagy. Az emberi társadalom megkövetel bizonyos normákat, amiket épeszű ember követ. A törvények és szabályok értünk vannak, van egy rendszer, aminek nem szabad felbomlania. Tegyük fel példaként a házzaságtörőket. Élsz szépen a nejeddel, gyerekeiddel, minden oké, míg egyszer csak beüt valami, és az asszonyod hanyagol téged, a családot. Ha van lelkiismerete, akkor tudja, hogy nem jó az, amit cselekszik, és mardossa belülről, tehát neki már rossz. Neked is rossz, mert rosszul esik, hogy megcsalnak, és lelkileg összetörsz. A gyerekeknek pedig a világa omlik össze. Nos? Megéri jónak lenni? Igen, megéri.


Kedves egyik válaszoló! Annak nincs Isten, aki nem hisz benne, akárhogy is vered magad. Érdekes, a reinkarnáció miatt nem kaptad fel a vizet, pedig az is van, még a Biblia egyes apokrif irataiban benne is van.

2012. jan. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem kérte, hogy jó legyél. Én azt szoktam mondani, hogy nem azért nem megyek át a piroson, mert megtiltják, hanem azért, mert ha mondjuk a zöldön megyek inkább át és elütnek, jogosan panaszkodom.

A vallások általában megfélemlítésre alapoznak, azaz arra, hogy ha rosszul viselkedsz, a pokolra kerülsz. De ez marhaság. Ha jó akarsz lenni, azért legyél jó, hogy neked jobb legyen itt és most.

Érdekes, hogy irigykednek az emberek mások javaira, barátnőjére, akármire, és utána felteszik maguknak a kérdést,: "Miért legyek jó?". Ám ha nem irigykednének, nem kellene feltenniük a kérdést sem. :D

2012. jan. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

#7:

Engem is próbálnak megtéríteni, de amiket elmondanak, az rám úgy hat, mintha azt taglalnák egy középiskolai tanárnak, hogy milyen király a szorzás, mindent azzal oldjunk meg, mert működik.

2012. jan. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 BlackSword ***** válasza:
62%

Szerintem sincs reinkarnáció... Isten meg nem annyira pitiáner, hogy az emberek életével törődjön...

Miért legyél jó??? Magad miatt... Hogy bele tudj nézni abba a "tükörbe"... Hogy tiszta legyen a lelkiismereted...

2012. jan. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!