Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Debreceni Egyetem vegyészmér...

A Debreceni Egyetem vegyészmérnöki szakjáról mi a véleményetek? Milyen az oktatás?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 18:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
49%
Nekem van ismerősöm, aki oda járt, és mindig jó véleménnyel volt erről az egyetemről.Biztosan sok tanulmányi lehetőséget nyújt a vegyészmérnöki szak. Azt tudom, hogy irtó sokat kell tanulni...
2012. jan. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Én ott vagyok vegyészmérnök hallgató, és szerintem annyira nem kell sokat tanulni (max az 1. és 2. félévben). A képzéssel nem nagyon van bajom, az alapokat jól leadják amik kellenek, bár néhány tárgy estében kicsit jobb minőségű oktatást vártam (pl. művelettan, ami a BME-n tanítottal szembeállítva nem elég jó, főleg, hogy ez záróvizsga tárgy. Valamint egyre nagyobb a létszáma az egyes évfolyamoknak, és a kisebb laborokból kiszorulnak a csoportok, mert nem tudják az évfolyamot úgy felbontani, hogy gyakorlati méréseket végezzenek. Tehát marad az elmélet.... ezen változtatni kellene. Az ingázásokat az intézmények között nagyjából megoldották, szerintem ez is nagy hátrány volt. Összességében jó itt tanulni, nem bántam meg a választásom :)
2012. jan. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeteket,én a Debreceni és a Budapesti között gondolkodom.
2012. jan. 14. 14:47
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyébként járnak lányok is,vagy zömmel fiúk?
2012. jan. 14. 14:48
 5/11 anonim válasza:
2. vagyok. Igen, durván a szak fele lány. Engem is meglepett ez annó :)
2012. jan. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató.Azt hittem,hogy inkább a fiúkat érdekli ez a terület.
2012. jan. 18. 17:26
 7/11 A kérdező kommentje:

Elejéről lemaradt:

18/L

2012. jan. 18. 17:27
 8/11 anonim ***** válasza:
A DE elég könnyen elvégezhető, de a diplomája nem ismert külföldön. Én az ELTE-re járok és elég sok ismerősöm van a BME-n, a DE-n és a veszprémi egyetemen is. Ahol ezek közül tényleg magas szinten van az oktatás az a BME meg az ELTE.
2012. jan. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A debreceni vegyészmérnökképzésen ne is gondolkodj, inkább menjél a BME-re.
2012. jún. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A debreceni nem olyan rossz, de ha lehetséges, akkor a BME-re menj, sokkal színvonalasabb ott a képzés.

Láttam hogy írta valaki ez ELTE-t, de igazából az sem annyira nyerő, ott inkább elméleti a képzés, a BME-n sokkal gyakorlatiasabb, műszaki jellegű.

2012. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!