Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szuperfolyékony héliumot...

A szuperfolyékony héliumot milyen edényben tartják? És abból hogyhogy nem "mászik" ki?

Figyelt kérdés
Ugye tudjuk, hogy a szuperfolyékonyságnak az a lényege, hogy ha belemerítünk egy kémcsövet, akkor a hélium "belemászik" hogy elérje legalacsonyabb helyzeti energiaszintjét, ha kiemeljük, akkor felkúszik a belső oldalon, és kívül lecsurog, és visszacsepeg. De azt hogy akadályozzák meg, hogy az egész tartályból kifolyjon a hélium a padlóra?
2012. jan. 11. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom bezárják az üveget. De szerintem nem mászhat fel akármilyen magasra, az ellentmondana az energiamegmaradásnak.
2012. jan. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

fúúúha

a szuperkritikus hélium nagyon mókás téma az biztos

sajnos nem tudom pontosan, még régen olvastam pár cikket,amikor ezt tanultam két éve (vegyészmérnöknek készülök) de ha jól emlékszem, van egy olyan megoldási mód, hogy a tárolóedény nyakát valahogy felületmódosítják és azon nem jön létre a He-film és nem tud felmászni

2012. jan. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Te részeg vagy? Zárt edényről nem hallottál?A hideg hélium gázzá alakul ha felmelegszik, nem tudod?
2012. jan. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok részeg, először én is erre gondoltam, de utána gondolkoztam egy kicsit, ahogy te nem, és rájöttem, hogy akkor hogy merítjük bele felülről a kémcsövet, ha zárt az edény??? Előbb gondolkozz aztán írjál hülyeségeket!!! Másrészt meg láthatod, hogy kaptam rá értelmes válaszokat, szóval nem kérdezhettem akkor hülyeséget.
2012. jan. 11. 23:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Zárt edény nyitható tetővel.

Egyébként nem mászik ki túl gyorsan az 1 molekula vastag réteg.

2012. jan. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Előbb gondolkozz aztán írjál hülyeségeket"


Tudod én csak egy egyszerű okleveles vegyész vagyok!A tartják azt is jelenti hogy tárolják, ha esetleg nem tudnád!Kísérlethez kiveszünk belőle olyan edénybe amiben szemléletesen lehet mutatni, nem a tárolóedénnyel bűvészkedünk.

2012. jan. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tetris ***** válasza:
Krumplifőző kislábosban.
2012. jan. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Kísérlethez kiveszünk belőle olyan edénybe amiben szemléletesen lehet mutatni, nem a tárolóedénnyel bűvészkedünk."


Az én kérdésem pont az ilyen edényre vonatkozott, ha nem lett volna egyértelmű.

2012. jan. 12. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!