Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizika kísérlet, mi fog történni?

Fizika kísérlet, mi fog történni?

Figyelt kérdés

Egy búra alatt mérleg, rajta két test, és a mérleg egyensúlyban van. Mi fog történni ha kiszívjuk a levegőt, merre mozdul el?

Én úgy gondolom hogy a nagyobb sűrűségű oldala lekerül, a másik fel, mivel vákuumban nincs gravitáció, így súly sem.


2012. jan. 12. 17:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Elég nagy tévesdésben vagy. Vákuumban is van gravitáció.

Ellenben felhajtó erő nincs, ezért az süllyed le, amelyiknek nagyobb a térfogata.

2012. jan. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Semmi sem fog történni, az meg hülyeség, hogy vákuumban nincs súly.
2012. jan. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
nagyon sötét vagy apukám
2012. jan. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
de a súly (G) = mg...és ha nincs g nincs G sem...vagy max megegyezik simán a tömeggel.
2012. jan. 12. 17:45
 5/14 A kérdező kommentje:
de akkor lesz valami vagy nem?
2012. jan. 12. 17:46
 6/14 anonim ***** válasza:

Tényleg fog valami történni, ahogy az első mondta, de ha gyakorlatban kipróbálod akkor semmi.

Második voltam.

2012. jan. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Mint mondtam, vákuumban is van gravitáció, ezért " van g", a gravitációnak semmi köze a levegőhöz.

Ami megváltozik, az az, hogy nem lesz felhajtó erő... Tudod.. Vizipók csodapókot nem tudom ismered e, abban van, hogy " Minden vízbe mártott test a súlyából annyit veszt, amennyi az általa kiszorított víz súlya". Ez működik bármilyen más folyadékban vagy gázban is, így a levegőben is. Vagyis, ha kiszívod a levegőt, megszűnik a felhajtó erő, így a mérlegen amelyik testre nagyobb felhajtó erő hatott korábban, az most le fog süllyedni. Ez pedig a nagyobb térfogatú.

2012. jan. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
csak nem a jedlik verseny egyik példája? :D
2012. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A gyakorlabn is megtörténik, ha jól csapágyazott a mérleg és ha a térfogatok különbsége nagy. Pl ha egy öklömnyi üreges üveggömb és egy kis vasgömb van a mérleg két oldalán, akkor vákuumban valóban lesüllyed az üveggömb. Ezt már láttam élőben, videót sajnos nem találtam róla.
2012. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ahaaa, köszi...am nem vagyok sötét...csak egy picit :P
2012. jan. 12. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!