Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megalodon? Lehetséges?

Megalodon? Lehetséges?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=RTKzrVv7I_o&list=FL9MXkn3Hhsn..


Ez nem Grönlandi Cápa és nem Bálnacápa. Akkor ez egy Megalodon lenne?


Ez a videó Japánnál készült (ott nem élnek Grönlandi cápák, és azok amúgy sem nőnek ekkorára)

A bálnacápa meg nem húsevő. Planktonokkal meg krillekkel táplálkozik,és a videón jól látszik hogy megette azokat a húsdarabokat.


Ez tényleg Megalodon lenne?


2012. jan. 12. 17:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Főleg a videó vége fele látszik.
2012. jan. 12. 17:42
 2/5 anonim ***** válasza:
pár napja már volt ugyanez a videó,ugyanilyen kérdéssel,ott biológus kollega szépen megmagyarázta hogy miért nem lehet az...
2012. jan. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hol?
2012. jan. 12. 20:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer már elmagyaráztuk, hogy nem élhet Megalodon. Sőt, most láttam, egy korábbi kérdésnél még több érvet is felhoztak, miszerint nem élhet.

Ehhez a videóhoz két dolgot tudok mondani.

1. A Megalodon melegvízű tengerekben élt, és nem volt mélytengeri. Kizárt, hogy ilyen gyorsan (1,6 millió éve halt ki a jelenlegi tudásunk szerint) ilyen drasztikus változáson essen át egy olyan faj, ami előtte szíveskedett 15 millió évet tök ugyanúgy lehúzni. Vagyis Japán környékén a hideg (mérsékelt öv!) vízben nem sok keresnivalója lenne.

2. A méretarányok csalókák, bár nem vagyok cápaszakértő, de azok a cápák a videó elején nem olyan nagyok (40-50 centi max). Illetve van egy vágás a "Megalodon" megjelenésekor, ami miatt az ember szekptikus. Vágatlan felvételt mutatnának, ha ennek lenne tudományos relevanciája (elvégre a víz alatti kamera folyamatosan rögzít).


Továbbá még pár kérdés: a Megalodon nem tudom, mennyire volt ősi faj. A Wiki az egyik rekonstrukcióban 5-kopoltyúsnak ábrázolja, de erős a gyanúm, hogy az 6-kopoltyús faj volt (elég régi ahhoz). Ez a példány egyértelműen modern cápa, ötkopoltyús.

A gönlandi cápa 3 méteres, és nem egy veszélyes valami, akkor már inkább vádold meg a nagy fehéret, hogy felúszott az ausztráloktól. :) Rákevő a szentem. Amire te gondoltál, az a bálnacápa/cetcápa/rablócápa/érdes cápa. Valóban planktonevő, tök máshogy táplálkozik, mint ez a példány. Ez lehet valami más, minimális tudásom alapján belököm a kékpettyes makrálacápát (Isurus oxyrhinchus), az megnő 3,6 méteresre, ami azért szép példány. De nem elég hegyes az orra, szóval akkor inkább legyen rókacápa (Alopias vulpinus), mert az úszója nagyjából akkora, mint a feje, csak a perspektíva csalóka. Ez a sekély víztől a mélytengerig bárhol megél, Japán környékén is honos, 5,5 méterre is megnő.


Szóval az én tippem az, hogy ez nagy eséllyel rókacápa. Megalodon semmiképpen. Ha vonzanak a mélytengeri érdekességek, és a cápák, ez ugyan nem 15 méter, de érdekes:

[link]

Élő kövület. :)

2012. jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez egy megalodon. Látszik,hogy teljesen hasonlít a cápára csak annyi a különbség,hogy gigantikus méretű. Szerintem elképzelhető,hogy 1,6 millió évvel ezelőtt pár példány megérezte,hogy közeleg a vég és valahogy más féle vízekre tévedtek,mondjuk a Jeges tenger környékére,ahol egy hatalmas jégtömbbe zárva lehibernálódtak és most a Globális felmelegedés hatására kiolvadtak és a hibernáció alatt valahogy megszokták a hideget. Az óceánok 99%-a még felderítetlen. Lehetséges,hogy a megalodonnál nagyobb élőlények is létezhetnek. Az is lehetséges,hogy 1,6 millió évvel ezelőtt az összes akkor élt példány elrejtőzött jó mélyre és alkalmazkodtak a mély tengerhez is és aztán szépen fokozatosan jönnek elő.
2014. okt. 23. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!