Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meghatározható az ősrobbanás...

Meghatározható az ősrobbanás helye? +1kérdés

Figyelt kérdés
Ha teszem azt képesek lennénk eljutni a világegyetem széléhez akkor onnan látható lenne az ősrobbanás?
2012. jan. 16. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Meghatározható. Mindenhol. Az ősrobbanáskor a teljes tér abban az apró pontban volt, és az "fúvódott" fel. Tehát az a robbanás nem egy térben zajlott és egy végtelen térben tágul, hanem maga a tér az ami tágul és az ősrobbanás is az egész teret kitöltötte, így aztán most is ott vagyunk az ősrobbanás helyén.


És emiatt nem is lehet elmenni a világ széléhez, mert nincs neki széle. Legalábbis a mai tudásunk szerint nincs.

2012. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Az ősrobbanás az akkori térben történt, csakhogy kisebb volt a tér kiterjedése (lehetett 1 pont is). Ezért a mostani térre vetítve minden pontban egyszerre volt az esemény. Szerintem.

Ide tartozó kérdés, hogy lehet-e értelmezni a világegyetem közepét. Állítólag nem, mert ha elindulunk az egyik irányba, akkor ugyanoda jutunk vissza, tehát nincs széle a világnak. Olyasmi ez, mintha a Föld felületén körbemennénk, csak 3D-ben.

2012. jan. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Tom Benko ***** válasza:
Igen: Itt volt, meg mindenhol máshol is. Nem a világegyetem széléhez kellene menni, mert onnan nem sokat láthatnánk. Az ősrobbanás egyébként ma is látható, csak éppen kozmikus háttérsugárzásnak nevezik.
2012. jan. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Mivel nincs végtelen mennyiségű anyag az Univerzumban ezért az anyagmennyiség által elfoglalt térrésznek van közepe. De azt nem lehet tudni h merre van. Az anyag által elfoglalt térrészről kívül nincsenek ismereteink. De talán az is gömbszimmetrikus.

Az ősrobbanást sehol se lehetne látni mert a fénye már szétoszlott, és egyenletesen érzékelhető kozmikus háttérsugárzásként.

2012. jan. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tom Benko ***** válasza:
Miért ne lehetne végtelen mennyiségű anyag az Univerzumban?
2012. jan. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tom Benko, mert akkor kb. végtelen számú csillag lenne és az ég éjjel is világos lenne... ugyanis nem nagyon nyelődnek el a csillagok, galaxisok fényei... és még sok-sok dologból le lehet vezetni.


A mai tudásunk szerint a világegyetem anyaga és energiája véges.

2012. jan. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez az Olbers paradoxon.
2012. jan. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tom Benko ***** válasza:
@6: Ez akkor lehetséges, ha a világegyetem végtelen ideje létezik, ami viszont ismereteink szerint nem igaz.
2012. jan. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
00:19 végtelen mennyiségű anyag hogyan létezhetnek egy nem végtelen ideje létező univerzumban?
2012. jan. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
Hogyan függ össze a kettő?
2012. jan. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!