Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mik az ősrobbanás gyenge pontjai?

Mik az ősrobbanás gyenge pontjai?

Figyelt kérdés
(Nem kreacionista vitatkozni akaró vagyok)

2011. dec. 5. 12:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
14%

Miből gondolod, hogy van gyenge pontja.


Amúgy ugyan az, mint hogy Isten megteremtette a világot vagy hogy majmokból fejlődtünk ki.


Egyiket sem tartom elfogadható magyarázatnak.

2011. dec. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Shai-Hulud ***** válasza:
73%

Az egyetlen gyenge pontja, hogy te nem fogadod el. :-D


A fizikusok elfogadják, a pápa(!!!) is elfogadja, természettudományosan alátámasztott tény. Hogy ez egy nem fizikus számára kissé felfoghatatlan, az nem a tudomány hibája.


Pedro

2011. dec. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem látunk mögé. A 0. pillanatot sosem tudjuk elérni, hiszen ahhoz a világegyetem összes energiája kéne (ami mint tudjuk állandó). Tehát megközelíthetjük kísérletileg, de elérni sosem tudjuk, bármikor kiderülhet, hogy oké, az 1. pikoszekundumig stimmel az ősrobbanás, de pont előtte egy femtoszekundummal igazából összehúzódott az univerzum, azaz nem végig tágulásról volt szó.
2011. dec. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ha nem tudtok építő jellegő hozzászólásokat akkor hanyagoljátiok a kérdésemet!!!Számomra egyszerően nem kielégítő ez az elmélet.És érdekel ,hogy akik támadják,ill.kéltelyeik vannak felőle ,mire alapozzák.(ami megalapozott,nem vallásos felindultság)
2011. dec. 5. 15:02
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
nem tudom mire ez a merész kijelentés hogy a fizikusok elfogadják, bár nyílván egy laikustól ez a benyögés simán elmegy. ha ismernéd az elméletet akkor azt is tudnád, hogy a képletek nem adnak magyarázatot a ma ismert világegyetem tömegének egy nagy részének a keletkezésére..... ez pl egy rohadt nagy gyenge pont, csakhogy a kérdésre is válaszoljak..
2011. dec. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
kik támadják? pl az összes részecskefizikus. előző voltam
2011. dec. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

15:50

milyen képletek?

Tudtok olyan magyar fizikust aki támadja?

Vagy olyan oldalakat ahol ezekről írnak?

2011. dec. 5. 16:01
 8/18 Shai-Hulud ***** válasza:
69%

Ugyan már, linkelj be egy cáfolatot...

Mert amíg nem teszed, addig Stephen Hawkingnak jobban hiszek, mint neked.

Persze lehet, hogy utána is - de ez nem a te hibád. :-DD


Pedro

2011. dec. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
30%
linkelni nem tudok, de amugy mi lenne ha linkelnék, most komolyan? :D gondolod hogy megértenél belőle bármit is?? a kérdés színvonalát nézve kötve hiszem hogy elgazodsz a tenzormezők között és bármi fogalmad lenne bármiről is. menj el fizikára és tanulsz róla. én nem vagyok még msc-s, nem tanultam még részletesebben az ősrobbanást. de ismerek több kutató részecskefizikust is, és én inkább nekik hiszek mint valakinek a könyvének, ami olyan szinten irodott hogy egy szellemileg visszamaradott is felfogja, szóval én inkább nem arra építenék, dehát az a háziasszonyok könyve amit ha elolvas egy háziasszony egyből azt hiszi hogy érti az egész dolgot.. vicces
2011. dec. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
ja azt hittem a kérdező kért linket
2011. dec. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!