Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok pár sort írni nekem...

Tudnátok pár sort írni nekem a Porphyra és a Bangia vöröszmoszatokról?

Figyelt kérdés
Nem találtam sehol róluk magyarul adatot.Fő jellemzője...ilyenek.

2012. jan. 17. 10:52
 1/3 anonim válasza:

Alap:

Bangiával kezdeném, ez valamivel egyszerűbb, Afrika melletti vizekben őshonos, egész életét természetesen a tenger fenéken tölti, sosem mozdul el, nehogy ne legyen hol később laknia. Mérete 5-10cm.

Porphyra: görög neve is jól mutatja, elsőként a görögök találták meg kr.e. évszázadokban, állítólag egy halász " Alexios" süllyedt el halászhajójával és egy ilyen fajta moszat tartotta életben napokig a tengerfenéken, amikor is rájött, hogy föl tud úszni a felszínre.

A moszat innentől egész életén át végigkísérte a halászt, persze lévén vízben él, így a halász lakhelye melletti öbölben élte le életét, színe bordós, mérete kb 10-35 centi (korától függ)

2012. jan. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2012. jan. 30. 20:13
 3/3 anonim válasza:
Remélem tudtam segíteni:P
2012. jan. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!