Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kell hexameter sort írni?

Hogyan kell hexameter sort írni?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy kell írni hexametert, ezért kérem a segítségeteket. 1-2-3 soros kell legyen, bármiről szólhat, csak hexameter kell, és nem híres emberektől, hanem amit én találok ki. Segítsetek!!! Köszi, L/15
2010. okt. 26. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Szívesen segítek, de meg nem írom helyetted. Ha akarod msn-en is, vagy itt. (Tudsz nekem írni levelet, ha tetszik az ajánlat, elküldheted az msn címedet.)


Az alapokat elmondom, hátha tudsz vele kezdeni valamit.


Kétféle szótag van, a hosszú és a rövid. A szabál az, hogy a hosszú szótag akkor hosszú, ha:


- hosszú a magánhangzó (á, é, í, ó, ő, ú, ű)

vagy

- rövid a magánhangzó, de hosszú vagy kettős mássalhangzó követi, pl: itt, hord

- rövid a magánhangzó, és szimpla mássalhangzó követi, de a következő szó mássalhnagzóval kezdődik, pl: "ez téged"-ben az "ez" hosszú, "ez itt"-ben az "ez" rövid.


A hexameterben csak hosszú-hosszú és hosszú-rövid-rövid lehet (6 darab), és az utolsó előtti mindig hosszú-rövid-rövid. A legutolsó lehet hosszú-rövid, de ekkor hosszú-hosszúnak tekintjük.


Vagyis úgy kell összekombinálni a szavakat, hogy

- vagy majdnem végig hosszú szótagok, az a legegyszerűbb, ekkor ugye 8 hosszú szótag kiad 4 darab hosszú-hosszú kpéletet, majd kell egy hosszú-rövid-rövid, meg még valami.

Rövidnek az "a" névelő és az "e" mutatószó mindig jó.

- vagy pedig szépen legyenek benne hosszúk és rövidek. Három rövid soha nem lehet egymás mellett.

2010. okt. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de holnapra kell, nagyon sürgős, és nem sikerül megírni. Legalább egy sort írj kérlek.
2010. okt. 26. 19:02
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Tessék, két hexameter:


Verssoromat más írta meg, így hát kérem a jussom:

Ím, ez elégtelen érdememet híven bemutatja.

2010. okt. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
utolsó igen jó :D
2010. okt. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem azt olvasnám fel, amit ti írtatok nekem, csak az alapján írnám le. Ennyihh
2010. okt. 26. 21:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez alapján írhatsz másikat. Nem? Két tökéletes hexamater.
2010. okt. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!