Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem értem, segítséget kaphatok...

Nem értem, segítséget kaphatok? Két, kötéllel összekötött uszályt vontatunk 1.2 m/s2 gyorsulással. A két uszályt összekötő kötélben 26 kN erő ébred. Az első tömege 10240 kg. Mekkora erővel (N-ban) húzzuk az uszályokat?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 11:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Rajzold be az első uszályra ható erőket!


Nehézségi erő lefelé, felhajtó erő felfelé, ezek egyformák, mivel az uszály nem süllyed vagy emelkedik, kioltják egymást. Vízszintesen hátra felé hat a K kötélerő, ezt adták meg; a víz közegellenállása, ez sebesség függő, szerintem feltehetjük, hogy az uszályok még lassan mennek, így ezt elhanyagolhatjuk; és előre felé az általunk kifejtett erő, F (ez a kérdés).


Függőleges gyorsulás szerencsére nincs. Vízszintesen felírva Newton 2. törvényét

F - K = m*a.

Innét

F = m*a + K = 10 240 kg * 1,2 m/s^2 + 26 000 N = 38 288 N.


Remélem nem csesztem el...

2012. jan. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm,tökéletes :)
2012. jan. 17. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!