Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan fejleszthetem az IQ-mat?

Hogyan fejleszthetem az IQ-mat?

Figyelt kérdés
Már ha ez egyáltalán lehetséges.

2012. jan. 17. 17:40
 1/9 Shai-Hulud ***** válasza:

Nem nagyon fejleszthető. Az IQ egy adottság, kb 17 éves korig folyamatosan (érdekes módon kissé "lépcsősen") növekszik, majd stagnál, végül idős korban valamelyest csökken. De lényeges változást mesterségesen nem nagyon lehet elérni.

[link]


Pedro

2012. jan. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha a kristályos és folyékony intelligencia modellt vesszük alapul, abban a kristályos intelligenciát biztosan, a folyékonyat pedig "valószínűsíthetően" lehet fejleszteni. Az IQ tesztek ezeket mérik, szóval jó eséllyel lehet fejleszteni őket. Logikusan végiggondolva az átlag kor amíg az IQ növekedését teszik egybeesik a nyugati világban az iskola befejezésének időpontjával és a munkába álláséval. Szóval valószínűleg a kor sem jelent akadályt egy bizonyos fokig. Hatvan évesen azért már lehet késő nekiállni.
2012. jan. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Mensat nem nagyon venném alapul, ők a saját különlegességüket erőltetik csak. Tisztelet a kivételnek.

Második: ez érdekes, van valami linked a témáról? Inkább a logikám fejlesztése érdekelne, ugyanis azzal vannak gondjaim, lévén vizuális a memóriám

2012. jan. 18. 12:46
 4/9 Shai-Hulud ***** válasza:

"Mensat nem nagyon venném alapul, ők a saját különlegességüket erőltetik csak."

Hát mi tagadás, szerintem is különleges dolog a népesség legmagasabb intelligenciájú 2%-ába tartozni.


Természetesen nem kötelező alapul venni, de mivel ők ezzel foglalkoznak, feltehetően többet is tudnak róla, mint egy átlagos ember.


:-D Pedro

2012. jan. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2012. jan. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt írnak az egyes elméletekről, igaz eléggé röviden. Nem olvastam végig de elég megbízható forrásnak tűnik. A folyékony intelligencia fejlesztéséről, mivel nem igen vannak biztos adatok, nem tudok nagyon mit mondani. Komplex matekfeladatok, sudoku, vizuális készségeket fejlesztő gyakorlatok segíthetnek a fejlesztésében, van egy "játék" amit elviekben konkrétan arra találtak ki, hogy fejlessze. Ez a n-back ami ingyenesen beszerezhető és az oldalukon írnak még pár tippet ( [link] Azonban sokan megkérdőjelezik ennek a hatásosságát. Mivel ingyenes szerintem nyugodtan szerezd be. A kristályos intelligencia a "menet közben" felszedett tudást jelöli, nyelv, matek, sakk, balett és még sok minden más. A kristályos intelligenciát az adott területen való elmélyüléssel lehet fejleszteni.

Emellett ha igazán zseni akarsz lenni a rajz és egyéb kreatív készségeidet is fejlesztened kell, ami valójában nem olyan nehéz, mint gondolnád.

2012. jan. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok választ!

Egyébként tény, hogy nem semmi a felső 2%-ba tartozni, de nem a leginteligensebb, hanem a leglogikusabb találóbb lenne.

2012. jan. 18. 19:40
 8/9 Shai-Hulud ***** válasza:

Leglogikusabb??? :-D


A hivatalos Mensás IQ teszt sztenderdizált, azaz megfelelő mennyiségű emberen bemért, hiteles teszt, és valóban az IQ-t méri, nem csak a logikai készséget.

[link]

(A weblapon szereplő próbateszt NEM a Mensa HungarIQa hivatalos tesztje!)


Pedro

2012. jan. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Természetesen igazad van. :)

A Mensa tagjai a világ legkiválóbb emberei, ezt én is tudom.

Annyira értettem, hogy pl. a kreativitást nem mérik, de szíves bocsánatodat kérem a mély megaláztatásért.

2012. jan. 19. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!