Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vajon azok a lények (pl....

Vajon azok a lények (pl. értelmesebb állatok), amelyek képesek célokat felállítani, azok tudják-e mi az a boldogság?

Figyelt kérdés

A célok alatt nem az ösztönszerű célokat értem. Lehet kissé abstrakt a kérdés, de érdekel...

föként saját gondolatok érdekelnek, esetleg ténylegesen témába vágó link. (nem pontozok lefelé ezen a kérdésen, mert saját véleményre vagyok kíváncsi.)


2012. jan. 21. 00:11
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Semelyik állat nem állít fel célokat! Honnan veszed? Az értelmes állatok is csak visszafelé reagálnak.
2012. jan. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Ezt én sem értem, az állatok nem állítanak célokat. Na meg érzéseik sem nagyon vannak, legalábbis nem olyanok mint egy embernek.
2012. jan. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
a majmok állítanak fel célokat. Biztos hogy a természetben is kell nekik, pl ha be akarják járni az olyan területeket ahol jó eséllyel van gyümölcs. De az állatkertekben megfigyeltek olyat hogy a majom reggel gyűjtögetni kezdett köveket talán, vagy csak botokat, és egy helyre hordta, hogy majd megdobálja vele a látogatókat. És talán hétfőn nem volt nyitva az állatkert, tehát hétfő reggel nem állt neki a gyűjtögetésnek. És biztosan tudják mi az a boldogság. Csak a boldogság eléggé elvont dolog, meg se lehet igazán fogalmazni hogy mi az, nemhogy kísérleteket csinálni erre hogy a majom is vajon tisztában van-e vele.
2012. jan. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
A boldogság az embernél sem intelligencia, hanem hozzáállás kérdése. Ha egy ember elégedett tud lenni a sorsával, akkor boldog. Ilyen értelemben az állatok talán még boldogabbak, mint az emberek.
2012. jan. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az ember tudja, mi az a boldogság? Te tudod?
2012. jan. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Az ember végtelenül egoista, de tudományos szempontból nézve messze nem olyan magasan áll az állatok fölött, mint azt hinni szeretné. Ebből aztán feltételezhető, hogy képesek célokat kitűzni, mégha -agyi fejlettségüknek megfelelően- ezek kevébé bonyorultak is. Boldogság? Mi a boldogság? Pár kémiai anyag felszabadulása, meg idegi folyamat. Még a primitívebb állatok is képesek erre, hiszen tanulásuk alapvető része, hogy az állat számára hasznos tevékenységeket önjutalmazza. Pont így. Megint egy egyszerű érzés, nem is, inkább úgy mondom ösztön túlmisztifikálása.
2012. jan. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

A papagájom is képes rövidtávú célokat kitűzni.


Például tudja, hogy az elektromos kábelt nem lehet megcsipkedni. Mégis minden egyes alkalommal megpróbálja eljátszani a játékát, miszerint ő teljesen mást csinál - csipeget itt, csipeget ott, közben nem is néz a cél felé. Aztán amikor közel van, mint a villám lecsap, mielőtt leszidhatnám :)


Persze évekre nem készül előre, de például a mormoták (és minden egyéb állat ami táplálékot gyűjt magának) jó fél évre készül előre a télre.

2012. jan. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

"Boldogság? Mi a boldogság? Pár kémiai anyag felszabadulása, meg idegi folyamat."


Szerintem a kérdező nem így értette, hanem hogy az állat felfogja-e azt hogy vannak időszakok amikor boldog, és vannak időszakok, amikor szomorú, és esetleg törekszik arra hogy boldog legyen, vagy felismeri más élőlényeken azt hogy boldog-e, vagy szomorú. (Mondjuk ez utóbbira a kutyák egész jó példák, ők igen empatikus lények)


"Persze évekre nem készül előre, de például a mormoták (és minden egyéb állat ami táplálékot gyűjt magának) jó fél évre készül előre a télre."

Én is gondoltam pl a madarak vándorlására, de szerintem ezek inkább ösztönös, genetikai cselekedetek. Mint amikor az újszülött keresi az anyja mellét. Bár lehet hogy tévedek, és a szülőktől tanulják el, hogy télire kaját kell raktározni.

2012. jan. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt, hogy mit jelent "célokat felállítani", sokféleképpen lehet érteni, és nem világos, hogy érted, de ez nem is fontos.


Az állatok ugyanis nem fogalmakban gondolkodnak, így fogalmak definíciójának sincsenek tudatában.

2012. jan. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a sok sok választ, érdekesek az álláspontjaitok, és szinte mindegyikben van valami igazság!
2012. febr. 22. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!