Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy/hol tudnám meg tanulni a...

Hogy/hol tudnám meg tanulni a non verbális jeleket? (érzelmeket: szomorúsá, meglepetás, boldogság, undor, düh megvetés. Stb. Arcon és a testen egyaránt?! )

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Az alaperzelmek felismerese arcrol kultrafuggetlen, velunk szuletett kepesseg.
2011. okt. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen azt tudom de hogy tudnám meg tanulni ezeket a jeleket mint a sorozatban? =))) [hazudj ha tudsz]
2011. okt. 17. 19:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt sajnos nem tudom. Viszont erdekessegkeppen ezt elmeselem: amikor kiserleteztek a mimkai jelek felismeresevel felfedeztek, hogy az erzelem felismerese korrelalt az alany inteligenciajaval. Szoval maga a kepeseg habar fejlesztheto, a sorozatban lathato "nagymesteri" szint elerese, megfelelo intelligencia hinayaban eleg valoszinutlen.
2011. okt. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
azért köszönöm !!
2011. okt. 17. 19:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Én pedig amondó vagyok, hogy a színészek pedig valamilyen módon tanulják. Pl. Liz Taylor a " A makrancos hölgy"-ben amikor az eskető pap jámborul megszólitja: Drága Katarina !, erre Katarina olyan gőgös, becsmérlő fintort vágott, hogy a papocska a szívesen mellőzte volna azt a tekintetet. Kapitális egy jelenet volt! De Liz ezt biztos sokáig gyakorolta.
2011. okt. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De én hogy tudnám megtanulni azt hogy hogyan kell ezeket leolvasni illetve megatnulni ?
2011. okt. 17. 20:16
 7/8 anonim ***** válasza:

"Én pedig amondó vagyok, hogy a színészek pedig valamilyen módon tanulják"

Igazabol a szineszek nem tanuljak meg ezeket a jeleket leolvasni. A jo szinesz (szerintem) nem olyan fejet akar vagni, mint egy merges ember, hanem teljes mertekben beleeli magat a jelenetbe, es o maga is merges lesz valajoban, es emiatt nem meglepo, hogy olyan fejet fog vagni, mint egy merges ember, hiszen merges.


Ugyanis ezeket az arcrol leolvashato jeleket nagyon nehez manipulalni, mert nem akaratlagosan szabalyozottak -> Hatekonyan fel lehet ismerni, hogy ki az aki csak mosolyog, de nem UGY mosolyog. Olyankor teljesen mas izmainkat hasznaljuk. Ha ezt csinalja a szinesz, akkor o egy rossz szinesz. Es teljesen mas dolog ezeket felismerni.

2011. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

ezekből a könyvekből


Vera F. Birkenbihl - Kommunikációs gyakorlatok

Allan pease - teszbeszéd

Navarro, Joe Beszédes testek : egy FBI ügynök emberismereti kézikönyve

Quilliam, Susan Testbeszéd : a mozdulataink őszintébben beszélnek, mint a szavaink: fejtsük meg a testbeszéd titkos jeleit! /

Lloyd-Elliott, Martin Testbeszéd : a vágy titokzatos nyelve /

Nierenberg, Gerard I. Testbeszéd-kalauz avagy Mit üzennek a gesztusok /

Hogan, Kevin A meggyőzés tudománya : igen válasz bárkitől - legfeljebb nyolc perc alatt! /

Fadem, Terry J. A kérdezés művészete /

Baron-Cohen, Simon Elemi különbség : férfiak, nők és a szélsőséges férfiagy /

Cox, Tracey Szuperflört /

Brown, Simon Arcolvasás : kulcs az egészség és a kapcsolatok megértéséhez /

Havener, Thorsten Tudom, hogy mire gondolsz : a gondolatolvasás hétköznapi trükkjei /

Lewis, David Hogyan értessük meg magunkat? : a hatékony kommunikáció gyakorlati útmutatója /

Clayton, Peter Testbeszéd a munkahelyen /

Harford, Tim Az alkalmazkodás logikája : miért kezdődik a siker mindig kudarccal? /

Lewis, David Testbeszéd avagy Siker szavak nélkül /

Quilliam, Susan Sikerek a társas érintkezésben /

Axtell, Roger E. Gesztusok : ajánlott és tiltott testbeszéd-megnyilvánulások a világ minden tájáról /

2011. nov. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!