Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy 13km átmérőjű meteor...

Ha egy 13km átmérőjű meteor becsapódna Ázsia déli részébe, akkor képes lenne felébreszteni az utoljára 70 ezer éve kitört félelmetes Toba szupervulkánt?

Figyelt kérdés
Egy honlapon dolgozom, amely egy jövőbeli világot mutatna be emberek nélkül. És le szeretném írni a kihalás okát, és eszembe jutott egy meteor ami nagyobb mint a dínóké képes lenne olyan erejű lökéshullámokat generálni, amelyektől az indo-ausztráliai lemez és a fülöplemez elmozdulna, és ezzel újra felébredne a Toba szupervulkán. Láttam a Kihalásra Felkészülni című docu-filmsorozatot amelynek az egyik része a Toba szupervulkánról szólt. És arra gondoltam h egy ilyen nagy meteor képes lenne e felébreszteni ezt a geológia szörnyet. Pusztán azért is, hogy reális legyen.
2012. jan. 21. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha egy 13km átmérőjű meteor elérné a felszínt a maga 13km átmérőjével, akkor édesmindegy, hogy kitör-e egy vulkán vagy sem, mert nagy valószínűséggel a földön az élet beszüntetné a létezést...


Sőt, lehet, hogy a Föld maga is erősen pályát módosítana...

2012. jan. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a Toba lenne a legkisebb gond...egy 13km átmérőjű kisbolygó nagyságrendekkel nagyobb törmeléket juttatna a légkörbe mint ami robbanásos vulkáni kitörések során a légkörbe juthat.az egész földkéreg ott helyben megolvadna,így már a Toba magmakamra rendszerét sem lehetne értelmezni,tehát a válasz nem:)
2012. jan. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok,kicsit félreolvastam,még reggel van:) lemezmozgás indukálása elképzelhető,de mint fent is írtam,Toba kis p*csafüst lenne a meteorhoz képest.miért egyébként olvasgadd utána,a Toba messze nem volt geológiai értelemben óriási szupervulkáni kitörés,vannak nála jóval nagyobbak:)
2012. jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

-ÉS ha csak 8 km átmérőjü lenne a meteor?

-Tudnál mondani ilyen, a Tobánál is nagyobb szupervulkánt?

2012. jan. 22. 11:11
 5/10 anonim ***** válasza:

az legnagyobb ismert:

Fish Canyon Tufa (La Garita kaldera, San Juan vulkáni terület, Colorado)- 27.8 M éve

egyébként rosszul emlékeztem,elég nagy volt a Toba is azért,de ez kétszer akkora volt majdnem:)

8km szerintem még mindig nagy,magához az okozott kitörésekhez képest.a kitöréssel akarod megölni az emberiséget,vagy a meteorral?:D

2012. jan. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Először jönne a meteor és amikor az emberiség azt hinné h túl vannak a nehezén jönne még a szupervulkán! A drámai hatás kedvéért :D
2012. jan. 22. 19:21
 7/10 A kérdező kommentje:
A Jellowstone vulkán nagyobb mint a Toba?
2012. jan. 22. 19:25
 8/10 A kérdező kommentje:
Yellowstone
2012. jan. 22. 19:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Yello kisebb,itt egy lista(nem teljes,vei8-asok a szupervulkánok)

[link]

2012. jan. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
Van olyan elképzelés is, hogy a Chicxulub becsapódás miatti lökéshullámok interferenciája hozta létre a Dekkánt is. Szóval nem a vulkánkitörés külön, azt majd generálja a meteorod. Nomeg nem kell olyan baromi nagyméretű, elég egy feleakkora is.
2012. jún. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!