Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért vannak jó és rossz...

Miért vannak jó és rossz álmaink? A csecsemők is álmodnak? Na és az állatok?

Figyelt kérdés
Jelentenek valamit az álmok?
2008. ápr. 2. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

En ugy tudom, hogy a vagyaidat es a felelmeidet almodod meg. (ettol fuggoen lesz jo vagy rossz), bar miota ezt hallottam, azota volt tobb almom is amit se nem vagytam, se nem feltem.


Alom az alvas REM (Rapid Eye Movement, azaz gyors szemmozgas) szakaszban van. Ilyenkor ha figyelsz egy alvot, latszik, hogy a szemgolyoja gyorsan mozog a szemhej alatt.

Ez a babaknal is megfigyelheto.


Szerintem az allatoknal is, bar ott meg sosem lattam a REM szakasz jeleit mivel sose figyeltem.

Viszont a kutyaim alvas kozben "futnak, ugatnak es morognak" amibol arra kovetkeztetek, hogy almodnak.

2008. ápr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Az ember amikor almodik akkor az aznap vagy valamikor a multban tortent esemenyeket vagy csak latottakat az agy oszzekvarja es igy lesz alom.Szoval ha lattal mondjuk egy embert akkoir almodban azt is megalmodhatod hogy az apad volt:-)
2008. ápr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
jövőt is álmodhatsz :D velem pl nem 1x megtörtént XD megálmodtam valamit és lehet,h 1 héten belül,de lehet,h 1 év múlva megtörtént.már mástól is hallottam,h szintén szokott "jövőt álmodni".én úgy tudom az álom a tudatalatti dolgainkat mutatja meg,de mint mondták valóban lehet félelem és vágy is.
2008. ápr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
a kutyák tuti, hogy álmodnak. az én kutyám a holdat vonyította álmában. :)
2008. ápr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az álmok az okosok szerint emlékek.


Tegyük fel hogy létezik reinkarnáció, és a tudatalattiban (az agy azon százalékaiban amit nem használunk ki) ott van minden információ az összes leélt és leélendő életről, és / vagy létezik kollektív tudatalatti és / vagy genetikus memória. Ez esetben megálmodhatjuk a jövőt is, vagy a múltat.


Tegyük fel hogy nincs reinkarnáció. A csecsemő az átélt időszakot álmodja (a méhen belül is érzékel bizonyos kora után, mikorra kifejlődik az agya adott mértékig).


Függetlenítve a reinkarnációtól vagy a kollektív tudattól: Az emberi agy bonyolult társításokat és szimbólumrendszereket használ. Az álmodban előjövő patakopogás jelentheti a halálfélelmet, ha gyerekkorodban csak a halottaskocsi előtt láttál lovakat, vagy jelentheti a nyugalmat, ha lovakhoz csak a kedves nagypapa istállójában volt szerencséd, ugyanakkor utalhat egy hozzád igen közel álló emberre, a társadra, ha sok esküvőn láttál díszbe öltöztetett lovakat. Csak a te agyadon múlik hogy mit jelentenek az álmaid.


Stresszhelyzetben, vagy ha valami nagyon foglalkoztat, arra a dologra koncentrálunk akaratlanul is, így alvás közben az ahhoz kapcsolódó emlékeink és érzéeink lesznek dominánsak, ami lehet pozitív vagy negatív. Mindig álmodunk, ha akár csak másodpercekre is eljutunk a REM fázisba, de sokszor nem emlékszünk.

2008. ápr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Álmok mindig vannak, a fejlettebb állatoknál és a csecsemőknél is. Azért vannak, mert különben az agynak sokkal nagyobbnak kellene lennie. Így dolgozza fel, amit idáig még nem tudott.

Mindenki SOKAT álmodik minden nap - de csak arra emlékezhet, amelyik után fel is ébred.

Az álmoknak ezen kívül lehet figyelmeztető jelentése is: akkor, ha pl. a tudattalanod valamit már észrevett, amit a tudatod még nem - vagy nem is akar, és ezért "a szőnyeg alá söpri".

2008. ápr. 21. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

az állatok is álmodnak, akárcsak mi emberek. Németbiosz órán volt róla annak idején szó, hogy volt egy kísérlet, amit egy macskán végeztek el. (már fogalmam sincs ki, majd utána nézek) Szóval figyelték, hogy a macska mirko kerül az "álmodókorszakba" - vagyis mikor kezd el mozogni a szemhéja - és olyankor mindig felébresztették, de a macska egy idő után elpusztult.

Szerintem az álmok segítenek kikapcsolni az agynak, és mindenki álmodik, ha nem álmodnánk, akkor valószínűleg rövid időn belül úgy végeznénk, mint a macska.

2008. máj. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szegény cica:(
2010. febr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!