Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Rossz a jegyzetem! Atomreakció...

Rossz a jegyzetem! Atomreakció, átlag találatszám?

Figyelt kérdés
Tavaly év elején még nem voltam olyan jó jegyzetelő, ezért szégyen, tudom, de nem értem, hogy mi az amit ide írtam. " A neutronok ütközés nélkül kirepülnek az urándarabból, azért hogy ezt csökkentsük, nagyobb urándarabot veszünk." Utána meg a kritikus tömeggel foglalkozunk, hogy " ha 1 az átlag találatszám, akkor nem jön létre a láncreakció". Nem értem ezt a találatszámot. :( Mit talál el a neutron? Egy urán 235-ös izotópot? Segítsetek megfejteni!
2011. aug. 27. 16:19
 1/1 Silber ***** válasza:

Az én hipotézisem:

1.: Minél nagyobb a mérete egy tömbnek, annál több a bezárt anyag. Minél többet tudunk bezárni, annál kevesebb részecske (neutron) tud kikerülni belőle, mivel a nagy tömbön belül fog elnyelődni.

2.: Szerintem arra gondolt, hogy az uránatom bomlásakor felszabaduló 3 neutron közül átlagosan csak 1 okoz további hasadást, tehát 1 hasznosul. Így pedig szép rendben egymás után fognak elbomlani az atommagok. Nem három találat lesz, amik mindegyike további hármat generál, amíg robbanásszerűen szinte az összes elbomlik. Az 1-es találatszámot a dominósor ledöntéséhez, az utóbbit a lavinához lehet hasonlítani (egy hógolyót elgurítassz, felszed magára több havat, és lezúdul a hegyoldal).


Szerintem.

2011. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!