Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki ismeri azt a kísérletet...

Valaki ismeri azt a kísérletet, mikor egy kis üvegben van vmi folyadék és az néha kék, néha átlátszó?

Figyelt kérdés
Volt a suliban egy kémia bemutató, és a fickó egy lombikba tett vizet. Abba olyan kék löttyöt amit az akváriumokba szoktak. Volta aztán még valami(én vmiért szőlőcukorra emlékszem) ami belekerült. Ezután ha felrázta, bekékült, ha hagyta akkor víztisztává vált. Ha valaki ismeri ezt írja már le a pontos "receptet". köszi
2012. jan. 22. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt "kéklombik" kísérletnek hívják. Valóban szólőcukro is kell hozzá, a levegő oxigénjének hatására oxidációs folyamatok zajlanak le. Ha érdekel nézz utána a neten, mert én sajnos nem igen tudom a pontos receptet, meg hogy milyen indikátor kell hozzá.

Egyébként hasonló hatásai vannak látványban az oszcilláló reakcióknak is, azok valamivel egyszerűbben kivitelezhetők, és szebbek is. Ha gondolod írok róluk privát üzenetben.

2012. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Keményítő kimutatása lugol oldattal.
2012. jan. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen írhatsz, megköszönöm.
2012. jan. 23. 16:55
 4/4 EagleHUN ***** válasza:

Én egy másik hasonló nem kevésbé érdekes kísérletet írok le, ami ugyan nem rázással de ha szükséges visszafordítható.

Ha veszel réz szulfátot és kiégeted por alakban fehér, amint ezt a fehér port vízbe szórod elkékül.

Visszafele bepárlással és újra kiégetéssel tudod megcsinálni.

2012. dec. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!