Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » "A Pluto-n ülve egy 100 évet...

"A Pluto-n ülve egy 100 évet élő ember megkerülhetné-e a Napot? Miért nem egyértelmű erre a válasz? "

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről?
2012. jan. 24. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A plútó keringési ideje 248 év, úgyhogy a válasz nem. Nem tudom, miért lennekérdéses a válasz.
2012. jan. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hát nem tudom hogy köze van hozzá, de :

sziderikus keringési idő

Az az időtartam, amelynek elteltével a központi égitestről nézve a körülötte keringő másik égitest a csillagokhoz képest ismét ugyanabba a helyzetbe kerül.


ez a plutónál Sziderikus keringési idő: 90 613,3055 nap

(248,09 év)



szinodikus periódus

az az időtartam, amely alatt egy égitest a Földről nézve ugyanabba a helyzetbe kerül a Naphoz viszonyítva. A szinodikus periódus lehet keringési vagy tengelyforgási idő. A bolygók holdjainak szinodikus periódusát az adott bolygóra vonatkoztatják



a plutónál: Szinodikus periódus: 366,73 nap


szerintem ezért bár fogalmam sincs :D

2012. jan. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem egyértelmű, mert ugye a Nap is forog, szóval a Napon is vannak napok.


100 év alatt nem kerülné meg, de látná a nap minden oldalát többször is.

2012. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
esetleg ha a nap is forog? igaz hogy a pluto nem futja körbe, de a nap lehet hogy megperdül előtte. Ha jól értem a wikiről, akkor 25 nap alatt körbefordul a nap. Persze elismerem hogy ez nagyon erőltetett, de ha csak a plutót és a napot nézzük, akkor mind1, hogy a pluto megy körbe a nap körül, vagy a nap forog körbe a pluto előtt :P
2012. jan. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

Nemhogy forog a nap, de a Tejút rendszer magjához képest az is mozog. SZóval nagyon nehéz vonatkoztatási időalapot választani.


Mellesleg az idő sem mindenhol ugyanúgy telik, nem mindegy, hogy melyik rendszerből számítod. Lásd Ikerparadoxon:


[link]


mivel nem volt még sem szonda, sem ember a holdon, így nem tudjuk ott hogyan telik az idő.

2012. jan. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bocs, nem holdat akartam írni, hanem Plútót...
2012. jan. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bongolo ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal egyszerűbb a válasz arra, hogy miért nem egyértelmű a kérdés: Ha a Pluton él valaki, akkor egy év nem az itten földi év, hanem Pluto-év. Vagyis ha 100 Pluto-évig él, akkor 100-szor is megkerüli a Napot életében.
2012. jan. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó +1 :D
2012. jan. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettetek!
2012. jan. 25. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!