Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudomány jelenlegi állása...

A tudomány jelenlegi állása szerint mit lehet tenni a kopaszodás ellen?

Figyelt kérdés
Van-e már tudományos módszer arra hogy vissza lehessen fordítani/meg lehessen állítani. Bizonyos embereknek már elég fiatalon elkezd hullani a haja, lehet-e értük tenni valamit?
2012. jan. 27. 20:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az elvesztett haj nem fog visszanőni, de a kopaszságot megállíthatja az inhibitor. Én azért a mellékhatásokat jobban vizsgálnám, mielőtt bárkinek is felírom, vagy javaslom. Főleg a Wiki (tudom, nem onnan tájékozódunk) fenyeget vicces kis lehetőségekkel a memóriaromlástól a mellrákig. Szóval én azért egy szélesebbkörű alapkutatást javaslok a témában, szteroidnál "sosem lehet tudni".

(Ja, és ha jól látom, kiválasztódik az ondóba. Szóval arról mondj le, hogy óvszer nélküli szex. Vagy gyerek.)

Mindazonáltal a kedves válaszoló javaslata tényleg hasznos és nagyon szép gondolatmenet, jó meglátás, de szerintem kevés kutatás (leginkább csak irodalmazás) áll mögötte. Ezért a javallat bizonytalan lábakon áll - nem biológiailag, hanem gyógyszerészetileg. Megemelem a kalapomat az ötlet és az elhivatottság előtt, viszont nem javaslom a gyakorlatba átültetést pont a sokféle lehetséges probléma miatt. Minden szteroidot alaposan meg kell gondolni, mielőtt elkezd szedni az ember. Lehet, hogy kiváltható lenne egyéb szerekkel, de ehhez kell az alapkutatás.

2012. jan. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én is baromira kopaszodok néhány éve. Pedig még csak 25 éves vagyok.


Próbáld ki a koffeines samponokat! Mióta ilyet használok, kevésbé hullik. De minden embernél más és más nem használ :-D.

2012. jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok


Egyébként vannak jópofa előnyei is a kopaszságnak. Pl. az ember hallja a hópelyheket :-D

2012. jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A 21:14-es vagyok.Több nővel is találkoztam akik úgy gondolják hogy a kopaszodás a férfi hormonok túltengése miatt van és úgy gondolják hogy magasabb a tesztoszteron szintjük.Ennek pont az ellentéte igaz ,mivel akik kopaszodnak nekik több tesztoszteron alakul át dihidrotesztoszteronra ezáltal kevesebb a szabad tesztoszteronjuk.Egyáltalán nem igaz az hogy a kopasz/kopaszodó férfiaknak nagyobb a szexuális teljesítménye , hisz kevesebb a tesztoszteron a szervezetükbe.A két hatóanyag amit említettem , kis mértékben növelik a szabad tesztoszteron szintet hiszen szedésük mellett nem alakul át annyi DHT-ra.


Vannak a testépítésben használt legális prohormon készítmények melyek ugyanúgy blokkolják a DHT átalakulást és növelik a tesztoszteront.Ezek legális szerek.


Az igaz hogy a dutaszterid és a finaszterid a halott hajhagymákat nem kelti életre.Ha régóta , 10 éve áll fent a kopaszság , kopaszodás azon nem tud annyit segíteni mintha csak 1-5 éve állna fent.

2012. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A kopaszodás ellen ha hiszitek ha nem a Baba szappan és 2dl 20 szazalékos ecet a legjobb! A visszanövesztéséhez meg kend obe a kopasz helyeket ahol volt hajad tojassargajaval napi 2 szer 1 órára 1 hónap és új vagy! Ennyi ja kössz nagyi hozzá teszem!:)
2017. dec. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!