Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, h mindig felfújj...

Pandamanci kérdése:

Miért van az, h mindig felfújják, eltúlozzák az időjárási előrejelzést?

Figyelt kérdés

Most is beigértek 70centi havat, amiből Budapestre nem juttott egy centi se.

Nem várok mást, csupán tényszerűséget, ha ennyi eszközzel nem tudják megmondani, mi várható valósan, mondják ki: "nem tudjuk" ahelyett, h bizton állítanának, mindenféle légből kapott humbugot!



2012. febr. 4. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
hiteles forrásokból kell tájékozódni,ennyi a titka
2012. febr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Antimod ***** válasza:
31%

Már esik, de én is úgy érzem, hogy messze túlzásba vitték! Észak-Amerikában olyan havak szoktak lenni, hogy alagutat kell vájni benne, emberek túlélőcsomag nélkül el sem indulnak hosszabb útra autóval. Nagymamám is mesélte, hogy "hócsatornákon" tudtak közlekedni Magyarországon, amikor ő kislány volt. Ehhez képest évek óta nem volt errefelé normális, tartós havazás.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. febr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én inkább a 70 centit mondanám légből kapottnak. Egy hete mondják a havazást, én 70 centit egyszer se hallottam. Pesten most is szakad a hó, és ide 10-30 centit jeleztek, vasárnap estig. Szóval várd ki a végét.
2012. febr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Hol hallottál 70 cm hót Budapestre? A legnagyobb hómennyiséget M.o. délkeleti részére mondták 50 cm hót. Budapest max 25 cm-t mondtak.
2012. febr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Összegezve:

1) A meteorológusok nem túloztak, csak neked kellett volna jobban odafigyelned.

2) Budapest nem egyenlő az országgal, az időjárásjelentések országosak.

3) Senki se ígárte, hogy 1 perc alatt esik le a teljes mennyiség.

2012. febr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem vagyok az összeesküvés-elméletek híve, de a különböző TV csatornák időjárás-jelentői próbálnak egymásra rálicitálni: na vajon ki mer több cm havat jósolni. Semmilyen következménnyel nem jár ugyanis, ha egy időjós téved. Viszont ezáltal több ember marad otthon a tv előtt --> nagyobb nézettség --> nagyobb reklámbevétel. Ráadásul az élelmiszer-boltok is érdekeltek lehetnek ebben a félrevezetésben, hisz ilyen jóslatok hatására megbolondulnak az emberek, és 2 heti élelmiszeradagot próbálnak felvásárolni azonnal, aztán pár nap alatt rájuk romlik a túl sok kaja, nem fér be a hűtőbe, és mehetnek újra vásárolni --> extra profit.
2012. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Egy olyan országban, ahol a telejósda éveken át működhet, nincs semmi következménye annak, ha egy időjárás jelentő tudatosan hazudik.
2012. febr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát ide annyit ígértek, helyette 3centi esett az is egy nap késéssel. Az időkép.hu-ról szedtem az értesüléseimet.

Én akkor sem nézem többet a tévét, ha ilyen időjárásokat mondanak, ugyanis egyáltalán nem nézek tévét, őrült vásárlásba sem kezdtem, hiszen tudom, h sosem válik be, amit mondanak. Bár van bennem egy kis félsz, hiszen farkast kiáltanak minden alkalommal és majd, h jön az igazi baj, már senki sem mozdítja a füle botját sem.

2012. márc. 13. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!