Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek melyek lesznek a...

Szerintetek melyek lesznek a legmeghatározóbb technikai újítások, amik az elkövetkezendő 20-30-50 évben meghatározzák a társadalmunk, és a gondolkodásunk szisztémáját?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok mint pl. az internet, a telekommunikáció, a számítógép stb... Amik miatt pl. kialakult ez a globalizált és mediatizált világ.
2012. febr. 6. 13:41
 1/7 anonim válasza:
5%
Szerintem elhatalmasodik az energiaválság, és lelassul ez a rohamos fejlődés ami az ipari forradalom óta tart. A globalizáció megszűnik és fel fognak erősödni a személyes kapcsolatok, helyi közösségek jelentősége. És közben háborúzni fogunk. Sokat, sokat háborúzni. Meg éhezni. Szerintem az elkövetkező ötven évben ez lesz.
2012. febr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mire alapozod a feltevésedet? A zöld energiák nem fognak elterjedni? Az erőforrásokért és a nyersanyagokért fogunk majd háborúzni? Az individualizmust miként fogja majd felváltani a közösségelvűség szerinted?
2012. febr. 6. 20:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem megjelennek a kvantumszámítógépek....

ezzel mindent elmondtam, mert ez mindenben segíti az emberek életét, tudományát, gyógyászatát stb....

2012. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal.


Egyrészt nekem is a kvantumszámítógépek ugrottak be a kérdésre, azok megjelenése hatalmas lépés lesz a tudomány számára, a technológia fejlődés nem fog lassulni. (Feltéve ha nem sikerül a globális kommunikáció csatornát, az internetet blokkolni, cenzúrázni eltörölni...)


Persze ez a kérdés sokkal összetettebb minthogy itt oldalakat írjak a véleményemről.


Egyetértek abban az első válaszolóval hogy komoly gondok is lesznek itt. Még ha a technológia rohamosan fejlődik is alternatív nyersanyagok nem állnak rendelkezésre. Jöhetnek a zöldek de nincs elég hatékony technológia, és egy jó darabig nem is lesz(vagy ami lesz az sem lesz túl zöld a szó szélsőséges értelmében), ami kiváltja jelenlegi fosszilis energiahordozó függésünk, márpedig a hiányt az emberi társadalom/és egyén mindig is a legprimitívebb módon oldotta meg ezelőtt is ezután is, elveszi a másiktól.


A fő probléma pont a kérdésben van elásva, sem társadalmi, sem gondolkodásbeli változás nem várható. Nézzük meg jelenleg hogy épül fel a társadalmunk.

Egy igen szűk réteg hoz döntéseket, egy igen szűk réteg tudását felhasználva, hogy mozgassa kénye kedve szerint a tömegeket. Mindaddig míg a társadalmi tömeget "buta" manipulálható "egyének" alkotják, és míg az ember gondolkodásba a saját érdek mindenek felett áll, a leghalványabb kompromisszumkéség nélkül, változás nem várható.


Nem leszünk "ökobarát-ok", mert lemondásokkal jár. Nem törekszünk a tudás halmozására, mert ahhoz küzdeni kell. Nem segítünk embertársunknak, mert az ütközik a mi érdekünkkel. Sőt, még saját leszármazottaink jövőjével sem igazán foglalkozunk. Mindenki csak a pillanatnak, él, de mégsem tudja azt kihasználni igazán.


Lehet lepontozni de bolygónk globális éghajlatvalózáson megy keresztül. ennek egyik következménye várhatóan az élelmezéshiány lesz. Legfeljebb 20 éven belül komoly problémát fog okozni, hogy a környezet nem fog tudni alkalmazkodni elég gyorsan a változásokhoz, úgy hogy közben el kell tartania 7-8 milliárd embert.


És még sokmindeni más is lehet.


Csak két alternatívát mondok a végére:

1.

A fosszília üzemanyagok egyre nagyobb léptékű drágulása, a globális energiahiány, az éghajlatváltozás, éhínségek, az emberi hisztéria, és pánikkeltés(melyért a felső vezetés és a média lesz felelős)/nézzük meg a mostani HÚ DE MEGHALUNK MER JÖN A SZIBÉRIAI TÉL/ a jelenleg ismert társadalmi rendszer összeomlik, világháború, belső forradalmak, milliárdok halnak éhen, majd az új rendszer valami diktatórikus elnyomás lesz, mely a szűkös készleteket képes lesz beosztani, és elnyomni a jajkiáltásokat.


2.

Belátható időn belül megjelenik egy új energiaforrás, például a fúziós erőmű technológiája ipari környezetben is használhatóvá válik, megoldjuk a villamos energia tárolását, melynek hála a fosszilis üzemanyag függés csökken, vagy megszűnik, a génmódosított élelmiszeripar kiforrja magát, és végre a pánikkeltés elül aminek hála a jelenleg is éhező régiók is megoldják az élelmezési problémákat, és végül a legfontosabb, ami sajnos biztos hogy nem következik be, a társadalom egésze, nem csak a tudományos réteg, felismeri hogy komoly változáskora van szükség környezetszennyezés minimalizálása, újrafelhasználás, felesleges luxus visszaszorítása...


És még ekkor is szembe kell nézni a globális felmelegedés okozta már most megfordíthatatlan, addigra kőkeményen a bőrünkön tapasztalható hatásaival.


Csak két egyszerű véglet, ami ha akarjátok fokozható.


Jó hosszú lett :D

2012. febr. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem hal meg Chuck Norris.
2012. febr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

#1 vagyok. Feltevéseimet az

* Olajhozam csúcsra: [link]

* A ritkaföldfémek hiánya: [link]

* Ide venném a lítiumot, mint akkumulátorok alapanyagát, illetve ennek hiányát. URL-lel nem tudom alátámasztani, de értesüléseim szerint nincs elég belőle, ha tényleg elkezdenénk használni.


A véleményemet ezen dolgok, és sok egyéb mást figyelembe véve alakítottam ki. Szerintem nem fog a jövőben csak úgy előkerülni olyan technológiai megoldás, ami meg oldaná ennek a hétmilliárd embernek a folyamatosan növekvő energiaigényét. A #4. hozzászólás 2. pontját nem látom túl biztatónak. A bonyolult technológiáknak - mint pl. a fúziós energia - a penetrációs ideje igen hosszú. Ahhoz, hogy 30-50 éven belül hasznosítani tudjuk, már sokkal előrébb kellene járnia a kutatásoknak.

A megújuló energiaforrások, bár jelen vannak, a pánikszerű elterjedésük energetikai okokból szintén nem lehetséges.


Az alapvető probléma szerintem a túlnépesedés és a technológiai megoldások ilyen mértékű használata. (Ami gyakorlatilag a túlnépesedést lehetővé tette.) Gépész vagyok, véletlenül sem mondhatni rólam, hogy utálnám a techno megoldásokat.


A közösségelvűség egyszerűen kényszerből fog kialakulni. Az egy helyen élők jobban egymásra lesznek utalva. A helyi piacok, vásárok jelentősége megnő. Vagy nem így lesz, hanem úgy, mint Az út c. filmben: [link]


Ahogy #4. is írta, ez egy elég komplex téma, és sokat lehet vitatkozni rajta. Az a gond, hogy túl sokat olvasgatok ilyesmi témákban. 25 évesen nem túl felemelő érzés egy ilyen jövőképet felfesteni magamnak, ezt elhihetitek.

2012. febr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

sztem ennek a nyugati kapitalista társadalomnak a végét éljük már,nem lehet a gazdasági termelést a végtelenségig növelni korlátolt nyersanyagkészlettel,de ugye a kapitalizmus alapja a folyamatosan növekvő gazdasági termelés..egyszer elkerülhetetlenül be fog omlani a rendszer és utána nem lesz túl szép világ,ez a folyamat már évekkel ezelőtt elkezdődött...alternatív,természetbarát megoldások nem fognak elterjedni mivel ezek az olajipar végét jelentenék,így az ebben érdekelt emberek ezek ellen foggal körömmel küzdenek,és inkább beledöglenek a pénzükkel együtt mint hogy ott kelljen hagyni vezető poziciojukat.....pl a vízzel működő autót már több 10 évvel ezelőtt feltalálták,mégse tud elterjedni az olajban érdekeltek miatt...háborúk fognak kitörni,utánuk tekintélyelvű rendszerek alakulnak ki

sztem ez lesz,nem túl utópisztikus..

youtubon van erről egy nagyon jó kis előadás amit az ELTEn tartott egy professzor,végig hiteles adatokkal,táblázatokkal támasztja alá amit mond a vidi címére nem emlékszem

2012. júl. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!