Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha később genetikus akarok...

Ha később genetikus akarok lenni, mennyire éri meg orvosira mennem? Az orvoskutatók jól meg vannak fizetve? Milyen az elismertségük?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 09:17
 1/7 anonim válasza:
Semennyire. Neked biológia kell, azon belül szakosodhatsz genetikára. Megfizetve meg ki van manapság...
2012. febr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is inkább a biológia szakot ajánlanám.
2012. febr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tetris ***** válasza:
Szerintem a gyógyszergyárak kutatólaborjaiban lehetne érdeklődni, hogy mi a helyzet ez ügyben.
2012. febr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hm :I
2012. febr. 8. 19:15
 5/7 A kérdező kommentje:
De orvosit végezve, nem is tudnék genetikusként kutatni? Milyen kutatási lehetőségek vannak? pl debrecenben
2012. febr. 8. 19:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Genetikus lehetsz úgy, hogy biológiára mész, és onnan szakosodsz genetika szakirányba. Ez Bsc+Msc, nagyjából öt év, hivatalosan biológus leszel (ez lesz a diplomádban).

Kutatóorvosi az kicsit más. Az alap orvosit el kell végezni: öt év, szakosodás nem igazán van (ugyanúgy meg kell tenned mindent, mintha nem kutatóorvosnak mennél), utána szakosodhatsz kutatóorvosnak. Alsó hangon hat-hét évet tippelek, mivel én nem ebben a rendszerben tanultam. Én biológián végeztem genetika szakirányban, az "jobban megéri", mivel gyorsabban szakosodhatsz, hamarabb végzel, és nem kell számodra "felesleges" dolgokat megtanulnod: más típusú az antómia, mások a preferenciák, gyorsabban kerülsz kutatólaborba... azonban a kutatóorvosok szaktudásához kétség sem fér, nem egy tekintetben jóval alaposabbak, mint a biológusok, és ha az ember kerül a célkeresztbe, akkor mindenképpen a kutatóorvosi pálya viszi a pálmát (habár kiváló biológusok is végeznek humángenetikát, nem arról van szó). De ha téged tényleg céltudatosan a genetika érdekel, akkor nem hiszem, hogy az orvosin kéne kezdened, mert az neked jobbára "haszontalan szívás" lesz, talán jobban megéri a biológusi pálya.

Megfizetve meg senki sincs... aki kutatónak megy, mondjon le a pénzről. :) Már ha a kutatásban marad, és nem megy el cégekhez kutatás-fejlesztésbe.

2012. febr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ BD! Sokkal jobban érdekel az emberi szervezet, mint a növényi vagy az állati;úgy érzem az orvosin a helyem. Egyébként 6 év az egyetem és 3 év PhD , ha jól tudom.
2012. febr. 8. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!